Субота, 09 липня 2016 15:48

Громадська організація «Сумський прес-клуб»

Громадська організація «Сумський прес-клуб» (скорочено –  ГО «Сумський прес-клуб») – недержавна неприбуткова організація зі значним досвідом роботи.

Прес-клуб починав свою діяльність у рамках всеукраїнської мережі прес-клубів МБО «Український освітній центр реформ». Як самостійна ГО зареєстрований 18 серпня 2003 року.

Основними напрямками діяльності громадської організації є розбудова громадянського суспільства, а для цього – сприяння професійній діяльності журналістів шляхом організації медіа-заходів і навчань; сприяння підвищенню професійності у роботі зі ЗМІ працівників прес-служб; співпраця з НДО з метою вивчення та впровадження досвіду їх роботи, їх навчання, а відтак – підвищення їх ролі в суспільстві; співпраця з органами влади з метою сприяння професійній діяльності журналістів; видавнича діяльність та інше.

Щомісяця впродовж своєї роботи прес-клуб проводить від 4 до 12 заходів. Близько 70% медіа-заходів має соціальну спрямованість, близько 80% відбувається за участі представників НДО. За результатами проведення засідань прес-клубу здійснено сотні публікацій у пресі, радіо та телеефірів.

Окрім медіа-заходів прес-клуб є організатором семінарів, «круглих столів» тренінгів  для журналістів, членів НДО, прес-служб державних структур, активних громадян.

При прес-клубі діє «проофі-студія», де розглядаються питання фаховості, дотримання професійної етики та журналістських стандартів тощо. Сформована Рада з питань професійної етики обласного прес-клубу.

Проектна діяльність

Сумський прес-клуб постійно здійснює проекти різного рівня, від грантових до суто волонтерських.

Зокрема, у 2002-2004 роках прес-клуб був членом Коаліції НДО Сумщини, що працювала за Всеукраїнським проектом «Партнерство за прозоре суспільство», що здійснювався за підтримки АМР США.

Щоразу в період виборів, починаючи з 2004 року, при прес-клубі діє Незалежний виборчий прес-центр «Сумський вибір», де виступають політики, представники влади та НДО, експерти. Зокрема прес-центром реалізувалися такі проекти як «Іспит для майбутнього міського голови», «Вибори: експертна оцінка», «Місцеві вибори: контрв’ю політичних опонентів», «Без ретуші» тощо.

Організація була інформаційно-ресурсним центром проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» (2007-2008 роки) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (АМР США) та Міжнародної корпорації «Виклики тисячоліття» (МСС).

Здійснювала  проекти управління внутрішньої політики Сумської обласної державної адміністрації «Обласний турнір юних журналістів як форма ранньої фахової орієнтації та спрямування майбутніх журналістів на демократичні засади діяльності ЗМІ» та «Патріотизм починається з гордості» Інформаційно-просвітницької кампанії «Імена Сумщини, що належать світу». Зараз отримала підтримку Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації в здійсненні проектів «Створення Інтернет-майданчику для налагодження комунікацій між інститутами громадянського суспільства та мас-медіа області, навчання та інформування з актуальних проблем ІГС та ЗМІ» та «Цикл прес-турів із вивчення досвіду діяльності місцевих громад і активних громадян для створення матеріалів у ЗМІ як спосіб формування позитивного сприйняття країни».

Учасник проектів «Моніторинг публікацій у регіональних друкованих ЗМІ для оцінки дотримання стандартів журналістики» Інституту демократії імені Пилипа Орлика та «Моніторинг регіональних теленовин для оцінки дотримання стандартів журналістики», що здійснювався «Телекритикою». На місцевому рівні ініціював проект з медіаграмотності «Джинса навиворіт».

У співдружності прес-клубів

Прес-клуб підтримує зв᾽язки і співпрацює з МБО «Український освітній центр реформ» та іншими регіональними прес-клубами України.

Зокрема, 2006-2007 років прес-клуб спільно з Чернівецьким прес-клубом виконував проект «Сумщина-Буковина: пізнання заради співпраці»;

2014-2015 років спільно з Тернопільським і Херсонським прес-клубами реалізували проект «Прес-клуби об᾽єднують Україну»;

2015-2016 року – спільно з Житомирським та Волинським прес-клубами –  «Навчальний курс із покращення стандартів роботи прикордонних локальних інтернет-медіа Житомирської, Волинської та Сумської областей».

Зараз Сумський прес-клуб є партнером Харківського та Полтавського прес-клубів зі здійснення прес-турів «Реформи – шлях до успіху».

Разом із партнерами

Постійно здійснюються проекти у партнерстві з іншими ГО, де прес-клуб виконує функції медіа-супроводу та навчальні.

Зокрема, прес-клуб брав участь у проекті обласного благодійного фонду «Благовіст» – «Молодіжне інформаційне поле», що полягав у створенні молодіжної Інтернет-газети та її друкованого щомісячного дайджесту (2004-2005 роки).

З міською НДО «Центр досліджень регіональної політики» реалізував проект «Підвищення організаційно-аналітичних стандартів регіональної міжсекторальної співпраці на Сумщині по забезпеченню прозорості уряду та боротьби з корупцією» (2005-2006 роки);

З ГО «Клуб «Шанс» здійснено проекти «Долаємо перешкоди разом: забезпечення діагностики та лікування вірусних гепатитів» (2013 рік), «Відверто про наркотики: краще знати, ніж вважати» (2014 рік);

Із ГО «Центр підтримки і розвитку родини «Калинове гроно»: «Соціалізація родин вимушених переселенців у Сумській області» (2014 рік); «Формування соціального майданчика взаємодії для захисту дитини та родини у громаді» (2014-2015 роки);

Із ГБО «Сатва»: «Особливі потреби – особливий внесок у розбудову держави» (2014 рік);

Із ГО «Правозахист»: «Координація спільних дій для протидії торгівлі людьми у Сумській області» (2014 рік), «Відкрите місто» (2014-2015 роки).

Робота з молоддю

Прес-клуб проводить роботу з молодими журналістами. При ГО працює Студія молодого журналіста для школярів, зорієнтованих на журналістський фах. Прес-клуб є одним із ініціаторів та організаторів щорічного обласного турніру юних журналістів, що проводиться з 2003 року, та всеукраїнського турніру юних журналістів, що проводиться з 2004 року. Для проведення двох таких  турнірів прес-клуб на конкурсних засадах виборював гранти обласної влади.

Тричі за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (2006 – 2012 роки) прес-клуб реалізував навчальні проекти для школярів, студентів і молодих журналістів: «Молодіжні студії сучасної української журналістики», «Сучасний тележурналіст: майстер-класи для напрацювання навичок репортерства та аналітики», «Школа журналістських розслідувань».

Уже кілька років прес-клуб є філією кафедри журналістики і філології Сумського державного університету, відтак щороку на базі ГО проходять практику студенти кафедри журналістики і філології.

Контакти:

м. Суми, Покровська площа, 13;

0542 65 07 99, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З Вами готові спілкуватися:

Олексiй Захарченко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Алла Федорина, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Світлана Шовкопляс, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.