Середа, 19 січня 2022 06:39

Відновлювальні джерела енергії: суть, досвід, законодавство – для медійників

Вінницький пресклуб і Сумський преклуб запрошують журналістів Сумської області для участі в освітній медіа-школі з питань відновлюваних джерел енергії (ВДЕ)

Заняття проходитимуть 27 січня, 3 лютого та 10 лютого 2022 року з 15:00 до 18:00 у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM.

Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена - 20 учасників. По завершенню усі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка від USAID, підручники та роздаткові матеріали.

Заявники на участь у школі мають заповнити реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: https://forms.gle/mfKmzyc36wWwXczV9

Заявки на участь приймаються до 23:00 25 січня 2022 року. Запрошення та посилання на zoom-платформу для участі будуть надіслані заздалегідь.

У програмі медіа-школи:

- Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.

- Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).

- Види ВДЕ в Україні (регіони, види). 

- Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.

- Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.

- Організації та установи, які регулюють енергоринок України.

- Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на оточуюче середовище.

- Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.

- Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.

- Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.

- Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.

- Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія Smart Grid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (Energy Storage).

- Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.

Експерти-лектори медіа-школи:

● В’ячеслав Комар – доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного техуніверситету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.

● Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.

● Віктор Дядькович – голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».

Із додатковими запитаннями звертайтесь за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контактні особи: Наталія Болховська – (050) 193-24-23

                                Світлана Шевчук – (067) 892-00-08

                                у Сумах - координаторка проєкту від Сумського прес-клубу -  Галина Кожедубова – (050) 405-30-36

Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується "Вінницьким прес-клубом" за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).