Понеділок, 22 травня 2017 06:38

Як зарядитися від сонця та пити лише чисту воду, розкаже конференція з енергоефективності

30  травня відбудеться Міжрегіональна конференція з енергоефективності та інноваційного енергозбереження та можливостей застосування успішних практик для розвитку громад у рамках децентралізаційних процесів в Україні. Цікавий та пізнавальний захід, який пропонує нам Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дасть можливість побачити результати його впровадження у семи областях  України. На Сумщині – передусім.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є вирішення питань інноваційного енергозбереження в соціальних установах – школах, дитячих садках, медичних закладах – і забезпечення населення якісною питною водою.
Представники семи областей, які вже протягом дев’яти років співпрацюють з Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» поділяться досвідом практичного впровадження мікропроектів із інноваційного енергозбереження: влаштування вуличного освітлення, що працює від енергії сонця, та сонячних колекторів для підігріву води у соціальних установах; встановлення сонячних електростанцій; реконструкція систем опалення з використанням місцевих джерел енергії; влаштування конденсаційних газових котлів і теплових насосів для обігріву соціальних установ; використання частотних перетворювачів для забезпечення якісною питною водою.
Представники Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» разом із партнерами покажуть практичне впровадження ініціатив громад із інноваційного енергозбереження, що є дуже важливим напрямком децентралізаційної реформи в Україні в цілому та в області зокрема.
Побувавши на заході, ви зможете познайомитися з тим, як завдяки Проекту МРГ здійснено новації в інноваційному енергозбереженні в Сумській області та і інших областях Україні.
Попередня програма пропонує зокрема вситуп, Березівського сільського голови Надія Артеменко з Глухівського району Сумської області та заступника голови Глухівської районної державної адміністрації Вікторії Сокол «Забезпечення енергетичної незалежності сільських та міських територій для розвитку громад в рамках децентралізаційних процесів в Україні, формування бюджетів об’єднаних громад області з урахуванням енергетичної складової на об’єктах соціальної сфери».
Микола Лук’янов, Заступник голови ГО «Комишанська» з села Комиші Охтирського району розповість про використання досвіду та методології Проекту МРГ із інноваційного енергозбереження при реконструкції та будівництві об’єктів соціальної сфери в територіальних громадах області.
Про свій досвід розкажуть представники Миколаївщини, Тернопільщини, Кіровоградщини, Херсонщини, Черкащини та Хмельниччини.
Конференція відбудеться 30 травня у залі для проведення конференцій (4 поверх) готелю «Reikartz Суми» з 09.00 год. до 12.00 год. Також після відкриття конференції заплановано проведення прес-конференції за участі керівництва Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та представників Європейського Союзу.