Понеділок, 23 жовтня 2017 12:50

Презентація інформаційного ресурсу «Мапа пам'яті» щодо загиблих в ході збройного конфлікту

27 жовтня 2017 року у прес-залі Сумського обласного прес-клубу (м.Суми, Покровська площа,13, 2 поверх) о 12:00 відбудеться презентація ресурсу «Мапа Пам’яті» щодо загиблих в ході збройного конфлікту.

Створена Українською Гельсінською спілкою з прав людини інтерактивна «Мапа пам’яті» (http://memorialmap.org/) це сучасний ресурс, який зібрав та візуалізував інформацію про близько 10 тисяч загиблих, в т.ч. і з боку ДНР/ЛНР. Результатом роботи мають стати механізми ідентифікації та меморизації жертв як перший крок до примирення та об’єктивного висвітлення подій.

Гібридний збройний конфлікт в Україні супроводжується інтенсивною інформаційною війною з обох сторін. Одним із її компонентів є приховування присутності власних військовослужбовців з боку Російської федерації, а з боку України - приховування реальних обставин загибелі цивільного населення та військових. У ЗМІ обох країн існує досить суперечлива інформація щодо загиблих комбатантів - резидентів Іспанії, Сербії, Бразилії, Грузії, Казахстану тощо.

Відсутність відкритих списків загиблих і доступу до достовірної інформації надає широкі можливості для маніпулювання свідомістю громадян України та РФ, спотворення реальної ситуації у зоні конфлікту, ускладнення миротворчої діяльності міжнародних організацій. Роздрібненість та суперечливість баз даних, що наразі існують в органах влади та НУО, ускладнює формування інформаційної політики держави та ефективну протидію неправдивій інформації. Зазначені фактори водночас створюють перманентну загрозу правам громадян на доступ до інформації, соціальних захист і правову допомогу.

Спікери:

Олексій Біда – координатор Центру документування УГСПЛ.

Сергій Мовчан – аналітик Центру документування УГСПЛ.

Контактна особа:

Олексій Біда, 050-888-69-79, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.