Вівторок, 07 листопада 2017 10:50

Як подолати пасивність громад?

9 листопада о  12.00 у Сумському прес-клубі відбудеться презентація підсумків дослідження на тему «Можливості та виклики для міських громад в умовах реформування місцевого самоврядування. Формування моделі подолання пасивності громад міст обласного значення щодо їх участі в процесі реформування влади в Україні».

Реформа з децентралізації влади, спрямована на зміну адміністративно-територіального устрою, до сьогоднішнього дня викликає неоднозначне сприйняття в українському суспільстві. Одним з ризиків такого ставлення до об’єднання може стати створення територіальних громад міст та прилеглих територій без активного залучення депутатського корпусу та активу громад міст, а лише процедурними інструментами.

Задля з’ясування перспектив реформування місцевого самоврядування в Сумській та Полтавській областях протягом 2017-го року було реалізовано дослідження ситуації щодо участі міст обласного значення в реформі з децентралізації влади, вивчено думку депутатів та працівників виконкомів міських рад щодо включення до цього процесу. Результати дослідження та їх обговорення буде представлено на прес-конференції.

 Спікери заходу:

КОСТЕНКО Андріана Миколаївна – доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету, канд. політ. наук, докторант. Член Всеукраїнської Асоціації «Європейські студії».

ТЕЛІЖЕНКО Олександр Михайлович – д.економ.наук, завідувач кафедри управління Сумського державного університету.

ПАВЛЕНКО Олена Олексіївна  к.економ.наук,  доцент кафедри управління Сумського державного університету.

БОРИСОВА Анна Валеріївна – асистент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету.

Представництво Сумського центру розвитку місцевого самоврядування.

Представництво департаменту фінансів, економіки та інвестицій.

Контактна особа  - Анна Борисова, моб. тел. 066 068 35 99

 Захід проходить у межах проекту «Посилення спроможності організацій громадянського суспільства у регіонах України впливати на органи державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ», який впроваджується ГО «Центр політико-правових реформ» та фінансується Програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Організатори заходів — Полтавський обласний благодійний фонд «Фонд розвитку громад «Ініціатива» (м. Полтава) спільно з ГО «Інтелект Сумщини»(м. Суми) та кафедрою  управління Сумського державного університету.