Субота, 21 липня 2018 07:28

Якщо у сусіда все добре – й у твоєму дворі спокійніше

23 липня о 14.00 у Сумському прес-клубі буде підсумовано унікальний правозахисний проект із ромської проблематики, реалізований на Сумщині.

Ми зазвичай керуємося стереотипами, складеними нашим життям, а про реальні проблеми можемо не мати уявлення. Що ж найсуттєвіше заважає стабільному життю сумських ромів? Виявляється, земля, якою вони користуються; будинки, у яких вони мешкають, не оформлені належним чином. Звідси – інші проблеми. Конкретний приклад: колись ромська родина купила для проживання дачний будиночок. Просто купила – дали гроші, заїхали жити. Без жодного оформлення. Минуло кілька  років, аж об′явилися ті, хто претендує на власність і виганяє родину з будинку. Якщо вони опиняться на вулиці, – це не збільшить стабільності у міській громаді загалом.

Організатори проекту «Сім ромських адвокатів» визначили сім суттєвих проблем і поставили за мету сприяти їх вирішенню. Загалом Олег  Туляков, керівник проектів із ромської проблематики, що реалізовуються на Сумщині з 2016 року, ставив перед командою  амбітне завдання:  сталий розвиток ромських громад у форматі кластеру, утвореному на основі  підприємств із високою додатковою вартістю. Задача унікальна, бо ромські проекти, як правило, обмежуються питаннями правового захисту, інклюзії у місцеві спільноти, історичними та культурологічними дослідженнями.

Проект, що підсумовується наразі, вирішував проміжне завдання – набуття ромами  права власності на майно та земельні ділянки. Бо без цього неможливо утворити навіть примітивний кооператив. Паралельно вирішувалися й інші питання: працевлаштування, соціальні виплати, доступ до здобуття освіти та медичних послуг тощо.

Проект «Сім ромських адвокатів» здійснювався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 До участі запрошуємо всі ЗМІ.

 Засідання відбудеться 23 липня, у понеділок,  у прес-залі обласного прес-клубу – м. Суми, Покровська площа, 13, 2 поверх.

Початок о 14.00.

Контакти: 0503441028, 0965516337, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.