Середа, 29 серпня 2018 09:00

Зайдіть до «Храму неба»

Янгол Янгол

1 вересня о 14:00 у приміщенні краєзнавчого музею міста Глухова в рамках святкування Дня Міста відбудеться відкриття виставки фотоживопису «Храм неба». Під час презентації родина покійного журналіста і фотохудожника  Віталія Максютенка передасть у дар громаді міста цю експозицію, як і хотів за життя зробити автор.

«Велику таїну пізнали ми:  водою в небі Бог спілкується з людьми», таким є епіграф проекту «ХРАМ  НЕБА». Суть його – створення в одному з міст України духовно-культурного й медитативного центру з наповненням інтер'єру документальними фотороботами про незвичайні прояви на небі (знаки, символи і сюжети), що є, на думку ряду дослідників, знаковою системою  зв'язку Космосу із Землею. Проект, заснований на унікальній колекції «Світопредставлення» Авторської студії «SkyАrt», має єдину символіку, філософську й художню концепцію й пропонується до реалізації вперше. Місія проекту – сприяти усвідомленню людьми нерозривної єдності людства й Всесвіту, розумінню того, що життя на Землі через тонкі енергії нерозривно пов'язане з невидимим світом Універсуму та його законами, що від кожного з нас залежить доля планети й нинішньої цивілізації.

Про автора проекту   

Віталій Максютенко, професійний журналіст, директор Авторської студії «SkyArt». Персональні виставки в Україні: мм. Київ, Одеса, Львів ( 2008 р.), Суми ( 2009 р. і 2010 р.), Славутич ( 2010 р.). Роботи представлені у приватних колекціях в Україні, Росії, США, Китаї.

Деякі відгуки про колекцію фотоживопису «Світопредставлення»:

Микола Іващенко, голова національної Спілки фотохудожників України: - Над усіма нами одне небо. Але кожний бачить його по-своєму. Те, що вдалося зафіксувати через фотокамеру авторові виставки, вражає й заворожує. Це дійсно дуже цікаво, незвичайно й красиво. Миті з життя неба викликають щирі почуття єднання із Природою, бажання зробити своє життя більш світлої, гармонічної й духовної.

Альберт Ігнатенко, президент Академії космогуманізму, гранд-доктор філософії, доктор біологічних наук: - З величезним задоволенням ознайомився з роботами найвищого, космопланетарного рівня. Вважаю, що саме такі твори мистецтва допоможуть людям глибше усвідомити сутність Буття – Істину. А Істина – це Творець…

Сергій Лазаренко, академік Міжнародної академії інформатизації, доктор біоінформаційних наук, доктор юридичних наук: - Фотохудожник тремтливо торкнувся троїчного Генія Світла, який дає нам візуалізоване уявлення про Світи сил  Світла й Пітьми. Про Світи, через які ми, властиво, і пізнаємо себе й своє місце в нескінченності. Колекція «Світопредставлення» дозволяє відчути належність кожного з нас до всеосяжного Космосу й Божественну благодать.

Олексій Титаренко, мистецтвознавець, арт-директор галереї «Да Вінчі», м. Київ: - Напевно, автора цього проекту супроводжують янголи. Поки більша частина людства грузне в болоті матеріалістичних проблем, він підняв голову до неба… Віталій Максютенко свої фотографії називає «картини, написані енергією Світла й небесною Водою». Як це добре, коли художник нічого не придумує, а просто вміє чути й бачити ту чарівну музику, яка розлита навколо.