П'ятниця, 09 листопада 2018 10:18

Незрячі сумчани незабаром почують те, що інші бачать. Презентація фільму з тифлокоментарем

13 листопада о 14:00 у приміщенні Сумського прес-клубу в рамках міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays Ua за підтримки громадської організації «Ініціативи Слобожанщини» відбудеться показ фільму з тифлокоментарями «Віддалений гавкіт собак».

Документальний фільм «Віддалений гавкіт собак» (The Distant Barking of Dogs) данського режисера Сімона Леренга Вільмонта за півроку зібрав нагороди кількох кінофестивалів Європи – у Нідерландах, Швеції, Греції. Події у кінострічці розгортаються на сході України, поблизу лінії фронту. У центрі сюжету – життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у Гнутовому на Донеччині. Після початку воєнних дій на Донбасі вони залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Фільм триває 90 хвилин.

Тифлокоментування – додаткова звукова доріжка для людей із порушенням зору, де описується те, що відбувається в кадрі. Фільм із такою функцією вперше показують у рамках фестивалю. Загалом практика забезпечення відеоконтенту спеціальним аудіоописовим коментарем за кордоном існує вже понад 30 років, а в Україні такі проекти почали запускати лише в 2013 році.

Яка ситуація щодо фільмів із тифлокоментарями (аудіодискрибцією) в Україні; наскільки потребують їх особи з інвалідністю по зору, на перезентації говоритимуть Ілля ФОМЕНКО – голова обласної організації кіноосвіти, координатор фестивалю Docudays Ua у Сумській області; Наталія ЄСІНА – помічниця координатора Сумської приймальні УГСПЛ, а також  Анатолій САССА – голова ГО «Ініціативи Слобожанщини» і Дарія САССА – координатор ГО «Ініціативи Слобожанщини», інші незрячі глядачі, які запрошені на презентацію

До участі запрошуємо всі ЗМІ.

 Презентація відбудеться 13 листопада, у вівторок, у прес-залі обласного прес-клубу – м. Суми, Покровська площа, 13, 2 поверх.

Початок о 14.00.

Детальна інформація за телефонами:

(066) 655-77-54 Фоменко Ілля Михайлович

(095) 832-92-43 Сасса Дарія Дмитрівна