Середа, 30 січня 2019 07:59

Питання будівництва і ремонту доріг на Сумщині та як про це писати грамотно

Цікаві заходи – два в одному – пропонує  журналістам Сумщини Український кризовий медіа-центр. «Круглий стіл» і супутній тренінг за тематикою «круглого столу» – аби бути справді компетентним у проблемі – 5 лютого. Запрошуємо до участі!

5 лютого Український кризовий медіа-центр і Сумська обласна державна адміністрація, за підтримки Сумського прес-клубу, проведуть засідання «круглого столу» за темою «Перший рік роботи Дорожнього фонду у Сумської області: результати будівництва та ремонту доріг у 2018 році».

Спілкування відбудеться з 14.00 у залі №213 Конгрес-центру СумДУ (м. Суми, вул. Покровська, 9/1, 2 поверх).

Це не перше засідання, що проводиться УКМЦ і ОДА  на актуальну тему. Як завжди, на ньому будуть присутні провідні фахівці обласної влади, керівники міст і районів, підприємств, що займаються цим питанням. Список учасників буде анонсований додатково. Тематика ж – найширша: які дороги будуються в області та чому саме ці; чи правильно  ремонтують наші дороги; хто відповідає за їх довготривалу якість; які проблеми заважають нам мати такі шляхи, як у цивілізованих країнах… – запитайте своє безпосередньо на засіданні!

Тема доріг і їх якості стосується кожного: від маляти, якого везуть у колясці через пішохідний перехід (і, відповідно, його мами), до водія важковаговика, який перевозить десятки тонн вантажу.

Між тим, чи всі ми, журналісти,  достатньо компетентні у цій темі? Які документи регулюють проблему? Хто «гравці» у цій галузі? Де шукати «підводні камені» проблеми та розуміти «течії», що можуть рухати ці камені? Питання прозорості витрат на ремонт і будівництво доріг важливе для аудиторії регіональних медіа. Проте матеріали досить часто страждають від спрощеності інформації та надмірної емоційності текстів.

Аби бути компетентним, ставити важливі запитання, акцентувати на головному та створити якісний матеріал, журналістам пропонують тренінг «Від новини до аналітики: як писати про дороги».

Медіа-тренінг для журналістів спрямований на:

  • Ключові можливості, що дають реформи, у частині використання публічних коштів на ремонт і будівництво доріг
  • Ключові кейси використання відкритих даних для пошуку інформації
  • Ключові правила сторітелінгу про складні питання, пов’язані з контролем витрат у рамках Дорожнього фонду

Тренінг розпочнеться 5 лютого о 10.00 у аудиторії 218 Конгрес-центру СумДУ (м. Суми, вул. Покровська, 9/1, 2 поверх).

Тематика сесій:

До «круглого столу»:

Державний дорожній фонд та Prozorro - два механізми, що показують, скільки грошей виділено на дороги та чи прозоро вони витрачаються.

Планування журналістського матеріалу: як писати про дороги, де шукати інформацію, як вибудовувати історію та які запитання ставити представникам влади

Сліпі зони місцевих витрат: презентація попереднього дослідження даних у області про будівництво та ремонт доріг. Що потрібно зробити, аби розібратися у деталях?

Після «круглого столу»:

«Літучка» з редактором: як із отриманої на «круглому столі» інформації зробити матеріал, цікавий аудиторії  

Колеги! Запрошуємо!

Вас чекають компетентні експерти, які поділяться з вами своїми знаннями і досвідом. А також кава та обід.

Дорога за проїзд іногороднім учасникам буде відшкодована за наявності квитка.

Просимо (для залагодження організаційних питань) поінформувати про свою участь у навчанні до 10.00 п′ятниці (1 лютого) на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.