Блоги

Блоги (65)

Середа, 10 травня 2023 07:39

Сашин герой повернувся!

Автор

Серед воїнів, звільнених із полону в останній групі обміну, був наш земляк, який навіть не здогадувався, скільки незнайомих йому людей чекали цього звільнення.

Сумщина, як прикордонна область, дуже швидко відчула початок повномасштабного вторгнення росії до нашої держави. Адже вже першого дня, 24 лютого, усією територією області пересувалися ворожі колони. Протягом одного-двох днів більшість міст Сумської області опинилися або в оточенні, або в окупації. Життя жителів змінилося дуже різко, і всім довелося пристосовуватися до нових умов. Так само довелося пристосовуватися до роботи в нових обставинах і місцевим медіа.

Обмеження свободи слова журналістів під час ведення воєнних дій – дуже чутлива і неоднозначна тема. Надто для України, в історії якої є яскраві приклади запровадження цензури, утиску прав журналістів та медіа.

Увесь час натрапляю на більші чи маленькі дискусії про те, як же називати оту сарану, яка насунула на Україну. Варіантів є немало: орки, русня, мордорці, рашисти, тварі, суки, тварини, нелюди… Інші назви не цитую, бо…

Субота, 19 березня 2022 16:13

Дещо про взаємозвʹязки

Автор

Сьогодні спостерігала дивне явище, яке, можливо, пояснять розумніші й ученіші люди. Багато хто бачив той чорний стовп диму після вчорашнього обстрілу, правда? Якщо не безпосередньо, то на відео. Я дивилася з вікна. Щастя, що був мороз, що було сонячно, а не хмарно, – дим піднімався вгору, а не повз землею до вікон навколишніх будинків.

«Чому не можна погрожувати журналістам? Що, іншим погрожувати можна, а їм ні? Вони що, особливі?» Іноді доводиться таке чути. Ні, звичайно, погрожувати людям інших професій теж не можна. Але так, журналісти – особливі. Саме в силу своєї професії і функції в суспільстві, яку вони виконують.

Активізація робочих груп із захисту прав журналістів, ротації серед керівництва телеканалів, спроба виселення радіо, підпал інформаційної агенції та конфлікт місцевих активістів із журналістами-пропагандистами – таким запам’ятається 2021 рік для представників медіа-сфери Сумської області.

В українській медіасфері давно існує проблема відсутності дієвого професійного об’єднання журналістів. Тобто організації, яка б об’єднувала більшість (або хоча б значну частину) професійних журналістів, була незалежною та дбала б про інтереси журналістської спільноти.

30 жовтня у Сумах сталася нетипова для регіону подія: відбулася сутичка між активістами «Правого сектору» та телеканалу «Наш». Нетипова з тієї причини, що представники медіа в області вже давно не потрапляли в подібні ситуації, і Сумщина є однією з найспокійніших областей щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Найбільш популярні сумські засоби масової інформації показали дуже низькі показники прозорості відповідно до методології Інституту масової інформації. Лише два з п’яти проаналізованих сайтів телеканалів та два з десяти інформаційних сайтів відповідають рівню «прозорість» та «абсолютна прозорість», решта – «непрозорі» або «абсолютно непрозорі».

Сторінка 1 із 5