Блоги

Блоги (17)

Кого в Україні можна офіційно вважати журналістом? Чи є ним працівник інтернет-видання? Чи можна віднести до журналістів блогерів та фрілансерів? Ці питання раз по разу виникають у медіасфері.

Тема роздержавлення комунальних ЗМІ протягом останніх 10-15 років регулярно звучить в Україні. Звучить у першу чергу тому, що існування державних чи комунальних ЗМІ є нонсенсом для демократичних країн.

До зопарку я не ходжу давно, вірніше – до зоопарків. Дивитися на цих затиснутих у обмеженому просторі тварин, знаходитися у атмосфері їх «випарувань» (самим тваринам ця атмосфера теж навряд чи подобається), бачити роздратування «братів наших менших» від нав᾽язливої уваги «братів старших»… Це понад будь-яку любов до природи.

Неділя, 23 липня 2017 06:33

Крок до України – ось він

Автор

Уже давно, з перших відпочинкових поїздок за кордон – до Єгипту, Турції, побачила: у готелях обов᾽язково є люди, які спілкуються з туристами російською. При цьому нас вони перепитують: ви з Росії? Ні, ми з України. Тоді вони розквітають усмішками і кажуть, що люблять українців.

Останніми роками погрози журналістам стали одним із трендів медіасфери. Представникам ЗМІ погрожують регулярно і системно, і ця проблема не є виключно українською.

«Помацати» переваги чи недоліки перебування в Євросоюзі за короткий час важко, а наша поїздка до Угорщини була короткою. Тому приймаю на віру слова голови села Фенішлітке Тібора Марто, який зустрів українських журналістів у ошатній сільраді. Нас чекала гаряча кава та смачні угорські коржики, а ще – спілкування з людиною, яка наступного року відзначатиме двадцятиріччя свого перебування на посаді голови – іншого односельці не обирають.

dscf0980

Трішки про подорожі. Ось так, буває, з᾽їздиш кудись, нічого не напишеш, а воно в голові муляє. Так у мене муляють ще зимові ОАЕ. Але до них, може, дійде час. Зараз – про кордон ближчий.

Журналістика традиційно є однією з найбільш небезпечних професій сучасності. Причина – у самій професії, адже ЗМІ своїми публікаціями та сюжетами зачіпають інтереси нечесних політиків, корумпованих чиновників, представників криміналу тощо. Актуальним для України є і ризики журналістів під час роботи у «гарячих точках» – і на війні, і під час різних конфліктів, які в нашій державі дуже швидко переростають із мирних протестів у збройне протистояння.

Професійні стандарти важливі у будь-якій сфері нашого життя. Будинок, збудований з недотриманням будівельних стандартів, може впасти. Їжа, приготована без врахування санітарних стандартів, може вбити. Не менш важливими є і професійні стандарти в журналістиці – адже ЗМІ, передаючи інформацію, формують наше світосприйняття. Саме через призму медіа-сфери ми бачимо дійсність, і те, наскільки призма буде чистою, визначає наше ставлення до цієї дійсності.

Отже, черговий виток розвитку (чи не розвитку?..) – знову про заборону абортів. Хто запропонував, до речі? Вельмишановні чоловіки. Мужчини. Себто ті, хто носить штани. Конкретно – три депутати із ВО «Свобода» –  Олександр Сич, Руслан Зелик та Руслан Марцинків.

Сторінка 1 із 2