Неділя, 13 вересня 2020 10:12

Протистояння: чи об’єднаємося ми знову проти COVID-19?

Дискусій про те, існує коронавірус, чи це лише міф, стає дедалі менше. Щоденна статистика щодо захворюваності на COVID не залишає місця для сумнівів. Парадоксально, але це не заважає людям масово ігнорувати небезпеку. Що далі?

Тримали перший удар

У березні 2020 року з ініціативи Групи компаній «Технологія» у Сумах було створено Штаб бізнесу з метою координації дій небайдужих бізнесменів в питаннях допомоги закладам охорони здоров’я міста Суми. Штаб керував роботою двох цільових благодійних фондів: БФ «Бізнес – місту» та БФ «Технологія».
Цей штаб працював без вихідних і оперативно інформував про свою роботу.

«Бажаючих допомогти стає більше», -– йшлося у повідомленні від 21 березня. До Штабу бізнесу приєдналися авторитетні у місті та в області керівники ТОВ «Керамейя», ТОВ «Профіпласт» та ТОВ «Кусум Фарм».

Усього за два дні 23 та 24 березня було законтрактовано та оплачено медичні засоби на суму 4,851 млн. грн. Штаб акцентував свою діяльність на відновленні кисневих систем у 6-ти лікарнях Сум, закупівлі медичного обладнання та ліків. На прохання керівництва міської дитячої клінічної лікарні Св. Зінаїди організував підвезення медиків цього закладу.

200916 01

Апарати штучної вентиляції легенів передано до Центральної міської лікарні

Перелік підприємств і підприємців, які перераховували до фонду благодійні внески, зрештою вже налічував не десятки, а сотні.

Через 52 дні від початку роботи Штаб бізнесу прозвітував про свою роботу і заявив, що припиняє свою діяльність. Оскільки вважає, що виконав завдання, які ставив перед собою: спільними зусиллями вдалося озброїти медичні заклади в період першої хвилі пандемії. «Тепер наші лікарні вже краще підготовлені до боротьби з COVID-19», йшлося у повідомленні.

200916 02

Кисневе обладнання для лікарень

Загалом Групою компаній «Технологія» і БФ «Технологія» було виділено на боротьбу з коронавірусом 12 млн. гривень. На рахунок БФ «Бізнес – місту» надійшло ще 2,2 млн гривень. З них близько 1 млн грн. – від підприємств і організацій та, 1,2 млн грн. – допомога громадян міста.
За цей час було закуплено для лікарень 12 апаратів штучної вентиляції легенів експертного класу, 2290 захисних костюмів, 6 безконтактних гігієнічних станцій, кисневе обладнання, десятки тисяч масок. 16 волонтерів займалося підвезенням лікарів.

200916 03

Лікарні передано антибіотики для лікування тяжкої форми COVID-19

Благодійний фонд «Бізнес - місту» продовжив працювати, але перейшов у режим екстреної допомоги на випадок нагальної потреби.

Це короткий перелік того, що було зроблено спільними зусиллями сумчан усього за 52 дні в період, коли COVID-19 тільки наступав. Його, цей перелік, необхідно було навести, щоб пригадати час, коли люди об’єдналися проти вірусу.

День сьогоднішній

Хроніка наших днів. Офіційні повідомлення. Станом на 11 вересня 2020 року на Сумщині 2229 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Станом на 12 вересня – 2323 випадки. Станом на – 2401 випадок…

Аналіз рівня захворюваності на Covid-19 засвідчив, що за попередній тиждень він перевищив показники Києва у 1,5-2 рази. Інфекційні стаціонари в Сумах переповнені. Пацієнтів з підозрами змушені відправляти до найближчих районних лікарень.

Тим часом сумчанин судиться з місцевим супермаркетом за відмову обслуговувати його без маски і кілька разів поспіль не може потрапити на судове засідання – знову ж таки через принципову відмову надягти маску: судові охоронці не пускають.

Що з нами відбувається?

На початку вересня Одеса святкувала день визволення. На масове святкування зібралися десятки тисяч людей без засобів індивідуального захисту і без дотримання карантинних норм. Як і очікувалося, це спричинило спалах захворюваності на COVID-19. Звідки така легковажність?

200916 04

Гуляння в Одесі. Фото Високий Замок

Психологи сходяться на тому, що ігнорування встановлених правил карантину – це своєрідний захисний механізм.

Так, психологиня Ірина Басиста в інтерв’ю виданню APnews пояснила, чому залякування людей цифрами в коронавірусній статистиці не допоможе підвищити рівень соціальної відповідальності українців.

- Страх – це емоція, яка виникає на стимул. Страх як фізіологічна емоція не може існувати 20-40 хвилин, адже це реальна реакція організму на якусь загрозу. Єдине, що може нас реально утримувати – це свідомість, розуміння ситуації. Страхом не втримаєш, адже ця емоція діє тільки тоді, коли є загроза. Якщо коротко, то люди втомилися, вони хочуть ігнорувати і жити тим життям, що й до карантину.

Людей потрібно утримувати від порушення карантину не за рахунок страху, а за рахунок усвідомлення проблеми, вважає психологиня. Не лякати цифрами, а більше інформувати про наслідки, які можуть бути.

З останніх повідомлень сумських ЗМІ: медикам міської лікарні №5 придбали захисні костюми та распіратори. Тим, хто захищає нас, теж потрібен захист. Коло замикається. Так чи не пора нам знову об’єднуватися, щоб зазнати менше втрат?

Алла Акіменко, Суми

Сумський прес-клуб пропонує ЗМІ матеріал для безкоштовного передруку


Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Погляди авторів цього матеріалу не обов'язково збігаються з офіційною позицією NED.