Як орієнтуватися в сучасному інформаційному потоці? Чи можливо протидіяти пропаганді? Як її розпізнати? Відповіді на ці запитання намагалися знайти студенти кафедри журналістики та філології факультету ІФСК Сумського державного університету під час зустрічі  з журналісткою ТРК «Відікон» Валерією Барикіною.
Середа, 29 березня 2023 18:39

Відчути себе у ролі редактора

Проблема формування мовної культури сучасних медіа залишається  актуальною, адже без неї не можливо налагодити продуктивний діалог із реципієнтом. Але на сторінках багатьох видань спостерігаємо відхилення від норм української літературної мови.
Середа, 01 лютого 2023 18:36

Як медіатекст впливає на емоції?

Журналісти забезепечують суспільство інформацією — це знають всі.  Доволі часто медіа розглядають як різновид неофіційної влади, яка здійснює вплив на громадян та визначає напрямок їх соціальної активності, стимулює до певних дій. У демократичних суспільствах журналіст повинен лише інформувати, а не…
Сьогодні ми спостерігаємо новий етап розвитку взаємодії медіа з аудиторією, оскільки активно розробляються канали швидкого обміну інформацією, стає можливим співтворення контенту. Користувачі беруть участь в обговореннях, висловлюють свої думки, або підказують виданням теми, які варті уваги та поширення.
Щороку 9 листопада українська спільнота святкує День української писемності та мови, що, як переконуємося, набуває дедалі більшої актуальності. 
Тренінг із медіаграмотності на тему «Інформування в час війни: особливості збору інформації, особливості поширення інформації, відповідальність журналіста», що відбувся в Сумах, зібрав медійників області та обласного центру, працівників прес-служб і громадських активістів.
Тренінг із медіаосвіти  відбувся у місті Тростянець Сумської області в рамках проекту Інституту демократії імені Пилипа Орлика.
«На сьогодні серед військовослужбовців Об’єднаних сил випадків COVID-19 не зареєстровано», кажуть у пресслужбі ООС.
У Національній поліції України закликали використовувати лише офіційні повідомлення органів влади.
Коли почалося переднавчальне знайомство і тренерка сказала, що мова йтиме про маніпуляції, відразу  відгукнувся один із учасників: які маніпуляції?! «…У нас немає ніяких маніпуляцій! Я не раз працював у виборчих комісіях, – ніхто не маніпулював». Що поробиш: люди вже налаштовані…
Сторінка 1 із 3