Понеділок, 30 березня 2020 19:20

Нацполіція: покарання за прогулянки з дітьми на вулиці — фейк

Нацполіція: покарання за прогулянки з дітьми на вулиці — фейк Національна поліція України

У Національній поліції України закликали використовувати лише офіційні повідомлення органів влади.

Останнім часом інформаційно-аналітичні підрозділи департаменту Кіберполіції фіксують різке збільшення випадків розповсюдження чуток і фейків у зв’язку із введенням у державі режиму карантину і поширенням коронавірусу.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Нацполіції. Ті, хто розповсюджує фейки в таких умовах, мають на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації, кажуть у відомстві.

«Фейки, чутки та відверта неправда має різноманітний характер: починаючи від фейку про розпилення вночі дезінфікуючих засобів із гелікоптерів над спальними районами великих міст і завершуючи забороною прогулянок із дітьми вулицями Києва під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності», — йдеться у повідомленні.

Точну інформацію про карантинні заходи і відповідальність за їх порушення у Нацполіції закликали перевіряти тільки з офіційних джерел: вона буде розповсюджуватися виключно офіційними каналами через сайти Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ.

Також у відомстві закликали усіх громадян критично ставитися до таких чуток та повідомляти Департамент кіберполіції про їх поширення за електронною адресою:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та телефоном - 0442900110

Це допоможе встановити джерела поширення фейків та притягти до відповідальності осіб, котрі поширюють завідомо неправдиву інформацію, додали у Національній поліції.

MediaSapiens