Щороку 9 листопада українська спільнота святкує День української писемності та мови, що, як переконуємося, набуває дедалі більшої актуальності. 
Відома цитата приписується французькому королю Людовику XVIII і зазвичай вживається у значенні: бути точним, не запізнюватися – чинити по-королівськи. Хоча зокрема «Енциклопедичний словник крилатих слів і виразів» http://bibliograph.com.ua/encSlov/18/67.htm  автора-упорядника Вадима Сєрова стверджує, що повна версія фрази має інше значення: точність…
Дотримання балансу, напевне, має бути у всьому. От уявіть собі, якби на суді було присутнє лише звинувачення, і не було захисту, чи навпаки. Або на баскетбольному майданчику кільце для забивання м′ячів розмістили лише з одного боку, а з іншого –…
Уявіть... Чергового ранку ви збираєтеся, вже поспішаючи, на роботу. Дорогою плануєте відвести до школи дитину... Аж прибігає до вас захекана сусідка й каже: «Ти не чула?! Вже все місто знає! Передали, що було страшне грозове повідомлення. Такий ураган! Причому і…
Інструментів для маніпулювання нашою свідомістю придумано чимало. Іноді побачиш заголовок публікації, і ти вже «в настрої», вже збурений і готовий до висновку! Хоча  варто досить уважно прочитати сам матеріал, аби зрозуміти: щось не так. Тобто заголовок обіцяє одне, а публікація…
За сприяння Інституту демократії ім. Пилипа Орлика  в Охтирці відбувся тренінг: «Як не стати інформаційною маріонеткою?».Чи вміємо ми відрізнити пропаганду від інформації, чи розпізнаємо, коли нами маніпулюють, і що повинні знати, аби не піддатися маніпуляціям? Такими були основні теми заходу,…
Усе частіше й частіше у місцевих медіа України інформаційні приводи для написання матеріалів підміняються повідомленнями на кшталт «на місці події побував(ла) Я – як редактор/працівник/автор ЗМІ» або місцевий чиновник чи депутат.