Понеділок, 14 травня 2018 14:07

Інформаційний день із медіаграмотності у Сумах

Інформаційний день із медіаграмотності у рамках проекту «Сім разів провір– один раз повір» відбувся у Сумах. Зустріч Із громадськими активістами, членами громадських організацій (передусім – волонтерами ГО «Калинове гроно») бібліотекарами, держслужбовцями, підприємцями, студентами пройшла в стінах прес-клубу.

Учасникам тренінгу з медіаграмотності медіа-експерти Сумського прес-клубу – регіональний експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Алла Федорина та регіональний представник ГО «Детектор медіа» Олексій Захарченко розповіли як розрізняти правдиву інформацію від маніпулятивної, що таке «джинса» та як її упізнати у ЗМІ, у чому небезпека фейкових новин та як їх розрізнити. Поговорили й про вплив власників телеканалів на їх контент.

Учасникам тренінгу були роздані підготовлені у рамках проекту роздаткові матеріали, які допоможуть розпізнати маніпулятивні матеріали у ЗМІ, замовні, недостовірні.

Тема медіаграмотності виявилася настільки затребуваною, що відразу дві школи виявили бажання щоб їх учні прослухали своєрідний урок із медіаграмотності.Експерти прес-клубу в ігровій формі розповіли, чому важливо розуміти, якій інформації варто довіряти, а якій ні, що таке фейк у новинах, у фото та відеоматеріалах і як його побачити та перевірити новину на достовірність. Окремо торкнулися і теми вигаданих новин,фейковихакаунтів у соцмережах, адже молодь саме звідти, судячи з опитування, отримує левову частку інформації.

Захід проводився у рамках проекту «Сім разів перевір – один раз повір», підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Проект ставить за мету створення та множення груп населення, здатних критично сприймати інформацію; розумітися на маркерах, що визначають пропаганду, фейки, замовні матеріали.