Четвер, 27 червня 2019 19:17

У Гадячі на Полтавщині відбулося спілкування з теми медіаграмотності

Коли почалося переднавчальне знайомство і тренерка сказала, що мова йтиме про маніпуляції, відразу  відгукнувся один із учасників: які маніпуляції?! «…У нас немає ніяких маніпуляцій! Я не раз працював у виборчих комісіях, – ніхто не маніпулював». Що поробиш: люди вже налаштовані на чергові вибори – черговий, до речі, парад маніпуляцій, але при цьому щодо себе поняття «маніпуляція» застосовувати не хочуть. Відгонить воно чимось недобрим...

Домовившись, що про вибори говоритимуть хіба дотично, почали ніби здалеку. З того, що хіба не маніпулятором є кожен із нас у буденні? І наші маленькі спекулювання на любові («якби ти мене любив, то не йшов би на футбол, а поїхали б до мами»), страхові («знову двійку отримав? Місяць не підпущу до комп’ютера!») чи інших почуттях – чи не звична кожному ситуація? Учасники тренінгу «Інформаційні пастки та як їх уникнути» погоджуються: а таки так! Проте побутове маніпулювання локальне і може бути локально шкідливим чи й не шкідливим. А якщо це маніпулювання у сфері медіа?.. Тоді небезпека перестає бути локальною і переходить у розряд суспільних, ціною яких стає загроза незалежності країни, існуванню її державності.

Аудиторію тренінгу в Гадячі на Полтавщині склали люди різні, та переважно зрілі. Підприємці, тимчасово непрацюючі, депутати місцевого самоврядування та громадські активісти. Серед останніх – і пенсіонери… До реєстраційного списку багато хто не записав електронних адрес, очевидно, за відсутності таких. …Жінка ділилася на перерві: «Я з села приїхала. Дома троє внуків, роботи багато, але ж треба з людьми  поспілкуватися, почути щось нове»… Хтось, дізнавшись, що тренерка Алла Федорина, заслужений журналіст України, координаторка регіональної експертної групи Інституту демократії імені Пилипа Орлика, викладає у Сумському державному університеті, розпитують про виш – багато у кого в Сумах навчаються діти та внуки…

Довірлива атмосфера на навчанні – запорука ефективної роботи. А, попри життєвий досвід, навіть представники старшого покоління потребують ефективності – впізнавання ознак маніпуляцій для критичного сприйняття інформації, що нас атакує. Аудиторія літніх, до речі, одна з найвразливіших у час виборів. Адже старше покоління звикло вірити газеті, радіо, телебаченню апріорі – так десятиліттями виховували радянських людей. Тому, коли мова йде про фейкові фото та відео, тексти – навіть книжок! – зала сповнюється увагою. Це справді те, що треба вміти впізнавати.  «Реально корисна інформація була, – підсумовує депутат районної ради підприємець Петро Пилипенко, – А я, чесно кажучи, спочатку дуже сумнівався, чи варто йти тренінг. Добре – не пропустив».

Молодих журналісток із «Гадяцького вісника», схоже, більше зацікавила сесія про журналістські стандарти, подання рекламної інформації. Втім, судячи з відгуку у Facebook редакторки газети Надії Страшко, цікавими для мас-медійниць були й інші теми. З гумором Надя зробила підпис під фото.

тренінг у гадячі

«#дочитайте_до_кінця

Міс Мері Джонсон (зліва) із Лондона сьогодні у Гадячі провела тренінг із медіаграмотності.

За сертифікатами, які ми отримали із Анжела Король, тепер можна подорожувати Європою, навіть не оформляючи біометричний паспорт.

Тож ставте нам лайки, бо ми будемо засмучені, що про такий визначний захід не знають гадячани.

Зробімо так, щоб наше місто знали як колиску медіаграмотності.

Захід було проведено завдяки директору Київського м'ясокомбінату Миколі Іваненку.

Із питать співпраці звертайтеся за телефоном 22-93-48-57

...

Ні, це не абракадабра. Тут фейк, маніпуляція, пропаганда, реклама і піар.

Хм, а ви не знали? Це живе у медійному просторі, а ми як несвідомі споживачі поглинаємо все, що нам принесуть на інформаційному блюдечку. А потім розводимо руками і маємо те, що маємо.

Із усього написаного вище – правда лише про тренінг із медіаграмотності.

Щиро дякуємо Алла Федорина (зліва, тепер дійсно), медіаекспертці Інституту демократії імені Пилипа Орлика, за можливість розплющити очі, адже навіть ми, журналісти, часом можемо втрапити у інформаційну пастку або й навіть стати маніпулятором.

І як завжди дякуємо @Irina Kurochka та Полтавський прес-клуб за можливість бути на крутих тренінгах. Нам сподобалось».

 http://idpo.org.ua/events/2794-u-gadyachi-na-poltavshhini-spilkuvalisya-z-temi-mediagramotnosti.html