Четвер, 15 грудня 2016 05:29

А Суми – таки казкове місто!

На Сумщині вийшла перша дитяча інтерактивна книга під назвою «Казкове місто Суми».

Книга написана у співавторстві Анни Коршунової, дитячої письменниці, лауреата конкурсу «Коронація слова», та Світлани Качуровської,  художниці, ведучої телепрограми «Fine-art». Як пояснює Анна, книга розрахована на дитячу аудиторію, а саме учнів молодших класів, але, крім того, «Казкове місто Суми» це добрий привід для  батьків цікаво провести час зі своїми дітьми.

 Анна Коршунова розповідає, що за кожною сторінкою книги лежить непроста робота. Книга містить різноманітні історичні факти міста, донесені до читачів у інтерактивній формі. Неординарний підхід авторів до написання книги народив чимало родзинок, тож чи не кожна сторінка має свої «секрети» –  завдання для маленьких читачів. Анна говорить, що в цьому виданні не можна відокремити роботу автора від роботи ілюстратора, адже Світлана Качуровська своїми малюнками зробила повноцінний внесок до книги.

«Ця книга зроблена з любов’ю та намальована в такому стилі, як би намалювала дитина, –  каже сама Світлана. – Цим мені хотілось показати дітям, що ми з ними на «ти», тобто ми з ними розмовляємо однією мовою. Анна написала такі тексти, які будуть зрозумілі дитині, а мені хотілось донести дітям, що вони можуть змалювати будь-який сюжет, героя книги». Найважчим, зізнається Світлана, було намалювати форзац, де дитина нібито своєю рукою малює маршрут, куди б вона хотіла піти зі своєю родиною. Спочатку це здавалося простим, але… Тож вона покликала на допомогу свого дев᾽ятирічного сина. І форзац удався!

Оскільки книга дійсно інтерактивна, діти (разом із батьками!) знайдуть тут розмальовки, кросворди, карти. На сторінках можна написати таємного листа та намалювати свій родовий герб... До речі, найпершими рецензентами книги стали діти самих авторок, і – схвалили. Також тексти вичитували дорослі, наукові рецензенти – сумські історики, доктори історичних наук Дмитро Кудінов і Сергій Дегтярьов. Відтак за історичну достовірність викладених фактів можна не боятися. А сторінки, пов᾽язані з природою краю, стали реалізацією Анни Коршунової у ще одній її іпостасі – кандидатата наук-природознавця. Тож і тут все виважено й правдиво.

Книгу опублікувало видавництво «Триторія». Його керівник Юрій Гладенко говорить, що  видання стає першою «ластівкою», що систематизує краєзнавство і робить його цікавим і пізнавальним для юної аудиторії. Головне ж те, що книга є першим паростком неформальної освіти. А ще, обіцяє видавець, видання покладе початок серії книг про казкове місто Суми.

Над  книгою авторки працювали понад рік. Але робити паузи для відпочинку вочевидь не збираються. Анна Коршунова і Світлана Качуровська кажуть, що вже придумали новий проект, книжку, що не обмежуватиме їх фактологічно та за обсягом, а дасть простір фантазії. Робота над нею вже почалася.

Наклад презентованої книги складає п᾽ять тисяч примірників. Її, сподівається видавець, можна буде придбати вже з наступного понеділка.

Віта ХРИСТЮК