Понеділок, 23 серпня 2021 09:42

Фестивальна столиця розширює кордони

У Тростянці водинадцяте пройшов фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття». Минулого року захід не проводився, тож цьогоріч спраглі до боїв спортсмени і до видовищ – глядачі, дійсно отримували задоволення.

Позмагатися 21 та 22 серпня у Тростянець приїхали понад 500 спортсменів серед яких лучники, фехтувальники і звичайно ж учасники лицарських боїв. Після кілька річної перерви на фестивалі знову були представники одного з найбільших в Україні клубів історичної реконструкції – "Айна Бера".

Протягом двох фестивальних днів глядачі побачили лицарські бої у різних номінаціях, турнір зі стрільби з лука, змагання фехтувальників, танцювальні майстер-класи, виступи музичних гуртів і фаєр-шоу.

сф 22

Особливої атмосфери фестивалю додав ведучий – Юрій Даценко, – реконструктор, ведучий подібних заходів, письменник. Він майстерно коментував все, що відбувалось на ристалищі, жартував і підтримував бійців і все це українською, що особливо приємно.

Лицарські поєдинки розпочалися з видовищного штурму фортеці – бугуртного бою, у якому взяли участь 50 бійців одночасно. Далі були запеклі бої у номінації «Щит – меч» –- неймовірне видовище і шквал емоцій від вболівальників. За спостереженнями - найактивнішими вболівальниками були жінки та діти. І хто знає, можливо за кілька років ці завзяті вболівальники вже самі битимуться на ристалищі. І приклади коли, глядачі самі ставали бійцями, вже є.

В образах лицарів середньовіччя на фестивалі «Стара фортеця» змагалися не лише чоловіки, а й дівчата! Жіночі бої були менш запеклими й рішучими, аніж чоловічі й викликали неабияку зацікавленість та підтримку фестивальної публіки, яка прибула до Тростянця з різних міст України.

сф 33

У фестивальні дні тростянчани та гості міста мали можливість не тільки відпочити, набратися адреналіну, а й придбати на ярмарку унікальні речі – вироби майстрів народних ремесел з різних куточків України.

А 23 серпня ті, хто хотів продовження свята, мали змогу побувати на реконструкції історичної Битви на Ворсклі 1399 року у селі Боголюбове. Таким чином Тростянецька громада розширює місця туристичної привабливості свого краю.

Міський голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова зазначив, що таке місто як Тростянець, та й сотні інших в Україні, які не мають власних ресурсів, мають шукати свою родзинку. І здається Тростянець її знайшов. Принаймні, коли на Сумщині говорять «фестивальна столиця», всі розуміють про яке місто йде мова. На черзі села?