Субота, 09 жовтня 2021 17:30

Мрії є – час втілювати!

Тренінг із підготовки проєктних заявок і основ проєктного менеджменту «Через написання заявок – до втілення мрій» провела для редакторів і журналістів роздержавлених видань Сумщини Асоціація професійних журналістів та рекламістів Житомирщини спільно з Сумським прес-клубом.

– Проєкт «Менторинговий курс інституційного розвитку локальних медіа Житомирської, Сумської та Чернігівської областей «ЗМІ нових громад», що здійснюється Асоціацією у партнерстві з Сумським прес-клубом,  чернігівським Медіа-центром «Моє місто» та Житомирським  Інститутом Креативних Інновацій за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, покликаний дати редакціям, журналістам інструмент, за допомогою якого вони зможуть залучати кошти і втілювати ідеї, спрямовані на розвиток своїх ЗМІ, – розповіла керівниця Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини Ірина Новожилова.

керівник проєкту ірина новожилова 1

Офлафнові зустрічі повинні допомогти закріпити матеріал, уже отиманий на онлайн-тренінгах. А останнім етапом основного проєкту стане конкурс субпроєктів редакцій-учасниць і його втілення за грантові кошти.  

Тренер Андрій Сочинський, директор ГО «Інститут Креативних Інновацій», координатор Партнерства ГО «Громадський Ресурс Полісся», експерт Інституту демократії імені Пилипа Орликамав має, чим поділитися з учасниками. Адже він був менеджером і експертом понад 100 грантових проєктів.

тренер андрій сочинський1

Тезово нагадавши вебінарівську розмову про фандрейзинг, Андрій запропонував пройти весь шлях проєктом: від задуму до формулювання SMART-мети, пошуку необхідних ресурсів, складання плану реалізації проєкту та його бюджету… Все це обговорювалося на конкретних прикладах ідей учасників; поради та рекомендації, за бажання, можна було записувати у запропоновану форму і отримати майже готовий варіант заявки.

Спочатку ідеї подавалися несміливо: стримувала відсутність досвіду, та коли виявилося, що практично всі задуми учасників заслуговують втілення, розмова пішла жвавіше. Цікаву  ідею має липоводолинська газета «Наш край» – про неї розповіла Юлія Міщенко. Задум пожвавлення наповнення видання висловив редактор краснопільської «Перемоги» Олександр Моцний. Вирішити хоча б локально питання доставки газети хоче великописарівська «Ворскла» на чолі з Олексієм Пасюгою… До речі, останній підсумував: навчання дало ясне розуміння того, як треба працювати над проєктом.

Тепер можна братися до остаточного формування заявок і використати шанс для отримання свого першого гранту.

Втім, вважає координаторка проєкту «ЗМІ нових громад» у Сумах Алла Федорина, усі, хто долучився до навчання, мають прямий зиск. «Навіть якщо цього разу хтось не виграє конкурс, він знатиме шлях, який потрібен, аби здобути підтримку другого чи третього разу. Адже навіть досвідчені організації далеко не завжди отримують підтримку своїх заявок. Просто треба бути послідовним і наполегливим. Головне:  учасники отримали вудки і розуміння, як ними користуватися. Бо ті, хто хоче мати готову рибу, навряд чи навчаться самі її ловити».

Андрій Сочинський відтепер консультуватиме учасників дистанційно – за їх потребою.