Понеділок, 06 грудня 2021 10:50

Прес-клубу – 20. Проєкт «Сумська журналістика – в особах»

Отже, Сумському прес-клубу – 20. Коли зайшла мова про те, як відзначити цю дату в час карантину та вимушеного розлюднення, була не одна пропозиція. Кілька з них здалися цілком слушними, і, сподіваємося, вони пролунають у своєму вирішенні – нашому з вами, колеги, спільному вирішенні цих проєктів.

Сьогодні мова про початок одного з цих проєктів, що отримав назву «Сумська журналістика – в особах». Бо ж є, звісно, якісь історичні замітки, вибудувані хронології розвитку журналістики області. Та чи є щось краще для справжнього розуміння галузі, ніж свідчення самих працівників ЗМІ – журналістів, операторів, фотокорів, адміністраторів, коректорів і, звичайно, редакторів? І кому, як не прес-клубу, розповісти про них? Адже прес-клуб і задумувався не якимось піар-майданчиком для «видатних», куди запрошуватимуть  журналістів, а «домівкою» журналістів, куди вони запрошуватимуть на розмову тих, з ким їм цікаво чи потрібно поспілкуватися. (До речі, далекого року – десь ще до 2005-го – наш прес-клуб отримав диплом Українського освітнього центру реформ як краща журналістська домівка). Тобто журналісти для прес-клубу ніколи не були «масою» – ми намагалися завжди розрізняти осіб, кожного.

Відтак проєкт «Сумська журналістика – в особах» нам здався своєчасним і важливим на зламі «старої» та «нової» журналістики чи часом її відсутності. Як втілити цей проєкт? Звісно, можна попросити журналістів написати спогади. Ану, хто сяде й напише швидше, ніж за рік? Всі зайняті, всім ніколи, – самі такі, знаємо! Або ж знайдуться колеги, які скажуть: та що я там можу розказати? Хоч, впевнені, розказати може кожен і знайдеться, про що! Головне – аби щиро.

Тож виникла ідея зробити проєкт спільним: прес-клубу і кафедри журналістики та філології Сумського державного університету. «Це логічно, – згодився завідувач кафедри Володимир Садівничий. – Студенти вивчатимуть журналістику регіону через своїх старших колег, а ще вчитимуться брати інтерв’ю, спілкуватися, розуміти фахове середовище та його специфіку. А таким чином і краще позиціонуватимуть професійно себе».

Робота вже розпочалася. Студенти та магістранти обрали співрозмовників і невдовзі ви прочитаєте інтерв’ю з Галиною Семеновою, Юрієм Фадєєвим, Володимиром Коваленком, Олександром Грінкою… І – поїхали!..

Ми запрошуємо всіх колег (за можливості, попри відсутність часу/гонорару, скромність і т.д.) також долучитися до  нашого проєкту. Хочеться поговорити передусім зі старшим поколінням, молодь ще встигне висловитися! А такі журналісти чи працівники ЗМІ є в містах і містечках, районах і громадах – до кожного не доїдеш із Сум. Це можуть бути інтервʹю у когось або ж власні спогади, але – у форматі проєкту.

Ми хочемо отримати матеріали про тих, хто фахово працював у журналістиці.

Наш формат: про себе, про специфіку роботи, про колег, про журналістику тодішню й теперішню (можна полемічно). І, звичайно, мають бути фото – з архіву чи сучасні – обов’язково.

Сьогодні ми почитаємо публікацію «Осіб». Шукайте таку рубрику на нашому сайті та спокусіться й зробіть такий матеріал. Кожен масмедійник цікавий нам і, сподіваємося, вам.

Алла ФЕДОРИНА,

керівник проєкту «Сумська журналістика – в особах»