Субота, 06 серпня 2022 07:40

«Карітас Суми»: чому і для кого?

Благодійна організація «Парафіяльний благодійний фонд «Карітас Суми» презентувала свій офіс і новий етап активної діяльності.

– Карітас України засновано ще у 1994 році для координації зусиль доброчинних організацій місцевих громад Української Греко-Католицької Церкви, – розповів на зібранні директор БФ «Карітас Суми»

Олександр Дядя. – У Сумах також було регіональне представництво цієї Міжнародної благодійної організації. Проте ми працювали над окремими проєктами, а постійної діяльності активно не провадили. Тепер, коли наша країна переживає війну, зʹявилося багато людей, які потребують допомоги. Тож ми  розпочали цю активно працювати в цьому напрямку.

Організація допомагає тим, хто опинився у скрутному становищі, зокрема постраждав внаслідок повномасштабної війни в Україні.  І ця робота вже ведеться, – говорить виконавчий директор «Карітас Суми» Ніна Чернявська. Спектр її досить великий: консультації психолога та юриста, гуманітарна допомога, клуби арт-терапії та дозвілля, соціальний супровід… А для початку встановлюються контакти з громадами, вивчаються їх потреби, аби надавати саме те сприяння, якого на місцях потребують реально.

Благодійний фонд існує завдяки команді, що вже згуртувалася, та партнерам. Дуже важливо, підкреслили на презентації, коли кожен учасник бачить своє місце в діяльності й уміє виконувати свої завдання фахово. Такою є робота зокрема партнера Карітасу – Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з творчою молоддю. Його керівниця Лариса Тихенко розповіла про Хаб креативних заходів, подієвої взаємодії та відкритого діалогу, заснований з метою створення безпечного освітньо-розвивального, духовно налаштованого середовища, забезпечення психолого-педагогічного супроводу учасників. Сьогодні до участі в роботі хабу долучилося більше 100 дітей військовослужбовців, працівників критичної інфраструктури,  сиріт, внутрішньо переміщених осіб і осіб, які потрапили в складні життєві обставини.

карітас для кого працюємо