П'ятниця, 24 лютого 2017 08:34

Увага - акція! Допомога онкохворим дітям

На Сумщині проходитиме сьома благодійна акція «До світлого дня – світлі вчинки». Вона спрямована на збір коштів для лікування онкохворих дітей у відділенні гематології та онкології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Завідувачка відділення онкогематології лікарні Ліана Нікітенко розповіла, що цього року зібрані кошти підуть на закупівлю антибіотиків першої лінії. Нині їх потреба колосальна,  лікарня потребує цих препаратів тисячі, а отримує лише 200-300.
Благодійна акція «До світлого дня – світлі вчинки» проводиться вже сьомий рік поспіль. Організатори її – Сумська єпархія Української Православної Церкви та філія НТСУ «Сумська регіональна дирекція» (раніше – Сумська обласна державна телерадіокомпанія).
З кожним роком кількість зібраних коштів  збільшується. Варто порівняти 2012 рік, коли було зібрано майже 400 тисяч гривень і 2016-ий, коли накопичили 681 695 тисяч гривень. «Збір коштів відбувається лише у православних храмах, у  спеціальні скриньки, що мають відповідний логотип», – наголосив протоієрей Георгій Тарабан. Таким чином організатори прагнуть досягти максимальної прозорості та відкритості акції. Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Лариса Якубенко говорить, що кожен охочий зможе покласти будь-яку суму, і не важливо, чи то буде одна гривня чи сто.
Допомога така необхідна: на початок 2017 року на Сумщині діагноз онкозахворювань встановлено 146 дітям, а це на 30-40% більше середнього показника по Україні. Наразі на лікуванні у відділенні онкогематології перебувають 18 пацієнтів. Витрати на лікування однієї  дитини в середньому сягають 80-100 тисяч доларів. «На жаль, далеко не кожна сім’я може знайти гроші на лікування своєї дитини, адже в день на препарати може йти більше 10 тисяч гривень. До того ж, ціна на найнеобхідніші препарати у 2017 році зросла майже у сім разів», – каже Ліана Нікітенко.
Благодійна акція відбуватиметься 27 лютого – 18 квітня в Сумах і Сумській області. Початком акції вважається  вечір 26 лютого, коли у храмі буде зачитано послання архієпископа Сумського і Охтирського. Крім того, 16 березня о 19:00 у Палаці культури Фрунзе у межах акції пройде благодійний концерт. А 7-9 квітня на подвір’ї Спасо-Преображенського собору і на вулиці Соборній відбудеться благодійна ярмарка.
Підрахунок коштів відбуватиметься наприкінці акції, 18 квітня. Того ж дня організатори планують провести прес-конференцію та оголосити зібрану суму.
Філія НСТУ «Сумська регіональна дирекція» та Сумська єпархія Української Православної Церкви звертаються до всіх небайдужих із проханням взяти участь в акції милосердя. Кошти для допомоги онкохворим дітям можна також перерахувати на благодійний рахунок: Сумська єпархія УПЦ код 22596097 В ПАТ «Укрсоцбанк» м. Київ МФО 300023, р/р 26004000069613. Для лікування онкохворих дітей Сумщини
Віта ХРИСТЮК