П'ятниця, 07 липня 2017 14:48

Об'єднані громади Сумщини навчають бути успішними

7 липня у Сумському прес-клубі відбулась прес-конференція на тему «Спроможні громади як запорука успіху реформи децентралізації».

«Створені в рамках реформи об’єднані територіальні громади стикаються з більш-менш однаковими проблемами – відсутність чіткого бачення вектора свого розвитку та необхідність вже і зараз вирішувати нагальні поточні питання, а це заважає громадам думати стратегічно і виробляти системний підхід до свого розвитку, що є запорукою спроможності. Саме тому ми звертаємо увагу громад на важливість такого інструменту як стратегічне планування і вчимо громади практично застосовувати його у своїй роботі. При розробці Стратегії обов’язково потрібно залучати не тільки місцеву владу, а й місцевий бізнес та громадські організації та ініціативи і громаду загалом». – зазначила координатор проекту «Запуск Регіонів: Планування та менеджмент» Катерина Сідаш.

На сьогодні в області триває уже другий навчальний семінар для ОТГ та ініціативний груп, які сьогодні ведуть перемовини щодо створення об’єднаних територіальних громад. Учасниками стали Березівська, Бездрицька, Боромлянська, Бочечківська, Грунська, Краснопільська, Миколаївська, Миропільська, Недригайлівська, Нижньосируватська, Хотінська ОТГ, а також міста – Білопілля, Тростянець, Конотоп, Шостка. Рівень цих громад є дуже різним, але ключовим тут є бажання якісно змінювати власні громади і застосовувати кращі практики та моделі для підвищення своєї спроможності, розробки стратегії розвитку та залучення інвестицій до своєї громади, створення умов для економічного розвитку в громаді.

«Крім того, дуже радує залучення не лише тих громад, котрі об’єдналися, а й міст, котрі бачачи перспективу цієї реформи і собі починають процеси об’єднання. Дійсно, в Сумській області піонером стала Березівська ОТГ, котра утворилася ще в 2015 році і уже з 2016 перейшла на прямі міжбюджетні стосунки та інші переваги фінансової децентралізації, а отже мали можливість залучати додаткові кошти для своєї громади. За нею потягнулися і інші міста та села, котрі на разі лише учаться, але в цілому, успіхи Сумської області дуже радують. Також в області є своєрідні піонери застосування стратегічного планування у своїй роботі – місто Тростянець, що випрацював Стратегію та активно керується нею у своїй роботі. Тростянець є певним чином зразком для багатьох інших українських міст у цій галузі», додає Катерина Сідаш.

Під час заходів приділяється увага наступним темам:
- особливості децентралізації та нові методи розвитку громади, міжнародні та національні стандарти передової практики розвитку міста;
- планування діяльності Департаменту управління проектами та залучення коштів;
- досвід країн ЄС у реформі з децентралізації, стратегічного планування та проектного менеджменту;
- стратегія розвитку міста, комунікації з громадянським суспільством для подолання кризи місцевих ідей;
- взаємодія з Державним Фондом Регіонального розвитку та міжнародними фондами та програмами;
- проектний цикл (структура та логіка проекту, написання проектної заявки, бюджетне планування, партнерство, фандрейзинг, управління проектом та наступні кроки)
- використання методу Cost and Benefits Analyses в плануванні та управлінні проектами.

Після завершення навчальних семінарів учасникам заходів буде надана безкоштовна консультативна підтримка експертів проекту у розробці власних проектних пропозицій та пошуку можливостей для залучення додаткових ресурсів у громаду.

Проект «Запуск регіонів: планування і менеджмент» є частиною ініціативи «Запуск Регіонів» Українського інституту міжнародної політики щодо реформи децентралізації, розвитку регіонів та наближення стандартів Європейського союзу для Україні в сфері регіонального розвитку, місцевого самоврядування та підвищення прозорості та відповідальності місцевої влади.

Проект «Запуск регіонів: планування і менеджмент» здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у співпраці з Міністерством регіонального розвитку та Центром розвитку місцевого самоврядування (м. Суми) за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Більш детальна інформація щодо проекту та заходу доступна у координатору проекту Катерини Сідаш – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або телефоном 067 465 88 75.

Більше інформації щодо проекту доступна також на сайті Українського інституту міжнародної політики www.uiip.org.ua та Facebook сторінках https://www.facebook.com/UkrInstituteforInternationalPolitics/
https://www.facebook.com/LaunchingRegions/