Понеділок, 17 жовтня 2016 08:38

Як сумчани, обігнавши понад 100 пілотів зі всієї країни, стали чемпіонами України-2016 з автоспорту

17 жовтня у Сумському прес-клубі представили нових чемпіонів України з автомобільного спорту, підтвердивши, що наша область готова до змагань високого рівня.

В Україні з 1996 року офіційно відзначається День автомобіліста, який цього року припадає на 30 жовтня. І свято це правомірне. Адже сучасне життя неможливо уявити без автомобіля, а для декого автомобіль і є самим життям. Професійні спортсмени-автомобілісти щороку на змаганнях намагаються довести, що кожен із них вартий звання чемпіона України, підійматися на п’єдестал переможців та отримувати найцінніше для них – визнання в автоспорті, сказав голова Федерації автоспорту Сумщини Вадим Лисий.

За його словами, 2016 рік для  Федерації автоспорту Сумщини був непередбачуваний. Довгий час, враховуючи політичну та економічну ситуації в нашій країні, спортсмени не мали можливості проводити в нашій області змагання національного рівня. Проте  саме цього року феєричний виступ наших спортсменів дав можливість знову заговорити про Сумщину як місто чемпіонів. За результатами п’яти етапів Чемпіонату України 2016 року з Автоспорту, дисципліна «Дрег Рейсинг», чемпіонами України 2016 стали сумчани Сергій Соловченко в класі «PRO RWD» та Олеся Лиса в класі «STREET RWD». Більше, ніж серед 110 пілотів зі всієї України, протягом п’яти  етапів, що проходили у Конотопі, Полтаві, Черкасах, Чернігові та фінал – у  Запоріжжі, вони здобули максимальну кількість очок і стали кращими. Загалом у чемпіонаті є 6 класів і перемога сумчан у двох із них є суттєвою.  При цьому спортсмени виконали всі вимоги для отримання звання «майстра спорту з автомобільного спорту».
 
Діяльність спортивної організації не обмежується тільки змаганнями: члени Федерації автоспорту Сумщини та Автомобільної федерації України інструктують і навчають представників Національної поліції в Сумській області щодо екстремального керування автомобілем і водійської майстерності. Щорічно, в день автомобіліста України, автомобілісти Сумської області проводять благодійну акцію «Автомобілісти – дітям», яка в 2016 році відзначає свій ювілей та відбудеться вдесяте. «Запрошуємо всіх приєднатися до нас і відкрити для дітей-сиріт таємницю під назвою «автомобіль», і, можливо, вже зовсім скоро на п’єдесталі переможців пролунають нові імена підростаючого покоління Сумщини», – сказав Вадим Лисий.

Своїми враженнями від змагань та проблемами їх учасників поділилися самі чемпіони, майстри спорту  Сергій Соловченко (автомобіль ZAZ GTR більше 1500 кінських сил) і Олеся Лиса (автомобіль 911 400 кінських сили), а також суддя 2 категорії Автомобільної Федерації України Денис Курбатов.

Привітав чемпіонів та розповів про перспективи спорту в області начальник управління молоді та спорту Сумської ОДА Дмитро Лантушенко.