Четвер, 13 грудня 2018 19:05

У Сумах презентували правничу Вікіпедію WikiLegalAid

13 грудня у Сумському прес-клубі відбулася презентація довідково-інформаційної платформи правових консультацій WikiLegalAid.

Ця база правових консультацій була створена на основі найактуальніших та найпоширеніших питань з якими звертаються громадяни до системи безоплатної правової допомоги (БПД) і функціонує вона за принципом Wikipedia.

 «Ця платформа дозволить пересічним громадянам знайти відповіді на правові питання, що їх цікавлять, не виходячи з дому, у зручний час, лише скориставшись інтернетом і перейшовши за посиланням. База статей постійно поповнюється і актуалізується співробітниками системи безоплатної правової допомоги, що робить використання WikiLegalAid зручним та надійним», - розповіла Валентина Волобуєва, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.

У базі правових консультацій міститься більше 1400 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до системи БПД. «Окрім правової інформації, у WikiLegalAid можна побачити не лише посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та приклади їх заповнення, посилання на судові рішення», - розповів Олексій Рибалка, начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області.

«WikiLegalAid запроваджується для того, щоб людям стало простіше отримувати правову допомогу, втім, корисною вона буде і для молодих адвокатів, які ще не мають досвіду роботи, оскільки містить багато практичної інформації», - зазначив адвокат системи безоплатної правової допомоги Олексій Назаренко.

Для того щоб скористатися базою правових консультацій достатньо ввести в пошукову строку на головній сторінці WikiLegalAid http://wiki.legalaid.gov.ua ключове слово або частину слова (корінь слова) і поставити знак «*», що звузить пошук.

Пошук видає перелік консультацій, які містяться в базі.

Здійснення пошуку також можливе через структуру категорій WikiLegalAid за галузями права. Скориставшись таким шляхом пошуку можна побачити всі галузі права за якими містяться правові консультації в базі.

Доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла усім.