П'ятниця, 15 лютого 2019 17:43

Вибори - 2019: Як не помилитись з вибором?

У Сумському прес-клубі відбулася презентація громадської організації «Незалежний центр аналізу політики».

За словами члена правління ГО «Незалежний центр аналізу політики» Андрія ГЛИВКИ, серед основних напрямів роботи Центру є, зокрема, впровадження повного циклу публічної політики, забезпечення прозорості виборчого процесу, підвищення обізнаності громадян про актуальні політичні процеси, які стоять на порядку денному, а ще виборче право і моніторинг ходу виборчого процесу, аналіз змін до Конституції, а також судової та парламентської реформ.

Андрій Гливка зазначив, що нинішня президентська виборча кампанія буде однією з найбільш скандальних, адже зареєстровано 44 кандидати, що є своєрідним рекордом для України. Хтось із них є суто технічним кандидатом, хтось таким чином вирішив заявити про свою політичну силу з прицілом на вибори до Верховної Ради. А є такі кандидати, для яких це просто заробіток, щоб передати свої комунікаційні системи, структури іншим кандидатам.

Нинішні вибори будуть не простими і для свідомих виборців, тих, які вивчають програми кандидатів і тільки після цього роблять свій вибір. Наявність великої кількості кандидатів призведе до «розпорошення» голосів виборців, бо не дає змоги якісно проаналізувати програми кандидатів, адже середньостатистичний виборець навряд чи буде читати всі ці 44 програми. А їх (програми) варто б і проаналізувати, бо як показує розгляд програм деяких кандидатів, не всі з них розуміють які питання входять в компетенцію Президента, а які ні. В усіх кандидатів у програмах є обіцянки, які не належать до конституційних повноважень Президента отож, виникає питання до кандидатів: чи вони не брешуть нам перед виборами, зокрема, про зниження цін на газ, адже знають що це не належить до компетенції Президента України. Сфера компетенції Президента, насамперед, це національна безпека і зовнішня політика.

Експерт Незалежного Центру Аналізу політики Владислав ДІБРОВА зазначив, що зараз іде дуже жорстка маніпуляція соціологічними опитуваннями, відбувається підігрування певним кандидатам. Деякі кандидати в соцмережах оприлюднюють рейтинги, згідно яких вони перемагають, хоча насправді це не відповідає дійсності. Або й відповідає, але не в межах всієї країни, а, скажімо, окремо взятого району чи населеного пункту, але ж про це кандидат замовчує інформацію. Виборцям не варто вестися на такі маніпуляції.

Представник Сумської платформи Реформ Максим КОРНІЄНКО зауважив, що зараз ми можемо спостерігати сплеск громадської активності. Люди повідомляють про порушення, з якими вони стикаються у процесі. Власне це підтвердили і представники поліції та громадянської мережі ОПОРА, які були на прес-конференції у Сумському прес-клубі кількома днями раніше.

Саме не байдужість громадян веде до побудови свідомого громадянського суспільства, що в свою чергу є кроком до позитивних змін у країні, вважає Максим Корнієнко. Він і сам не є пасивним спостерігачем виборчого процесу. Максим побачив на бордах деяких кандидатів у Президенти використання стилізованого герба України, що є порушенням Закону про рекламу. Надіслав відповідні листи до ОПОРИ, ЦВК. Чекаємо, якою буде реакція самих політиків і готуємось робити свій вибір. А вибирати є з кого. Головне – не помилитись.