Понеділок, 25 лютого 2019 18:21

Ілля Кива проти дискредитації правоохоронної системи

25 лютого у Сумському прес-клубі, відбулася прес-конференція голови Всеукраїнської профспілки працівників МВС Іллі Киви, під час якої він наголосив на неприпустимості будь-якого тиску на поліцейських, які виконують свій професійний обов’язок.

Сьогодні в Україні стали системними порушення щодо поліцейських, вважає Ілля Кива. 21 лютого в Сумах до поліції надійшло повідомлення про можливий підкуп виборців, поліцейські на нього відреагували, а вже 23 лютого, до речі у вихідний день, одному з поліцейських прокуратурою буловручено повідомлення про підозру.

Нагадаємо, 21 лютого на лінію «102» надійшло повідомлення про можливий підкуп виборців у приміщенні офісу БПП по пр. Курський, 127. Тоді правоохоронці затримали двох присутніх там осіб та доставили їх до відділку поліції, при цьому застосувавши до затриманих спеціальні засоби (наручники). За словами начальника ГУНП в Сумській області Миколи Лушпієнка, в одного з чоловіків, що перебували в офісі, поліцейські у сумці помітили предмет, схожий на пістолет. У зв’язку з цим, з метою особистої безпеки, правоохоронці надягли на чоловіка кайданки. У той же час, за словами начальника Управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури області Олександра Глядчишина, ані виявлення, ані вилучення пістолету документально не підтверджується. Жодних процесуальних дій з цього приводу поліція не оформила.

23 лютого Сергію Шевчуку було вручено повідомлення про підозру. Прокуратура його дії кваліфікує за ч. 2 ст. 365 (умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, що супроводжувалися насильством та застосуванням спеціальних засобів) КК України.

Трьома тижнями раніше подібна ситуація сталася у Полтаві. Там громадські активісти виявили штаб одного з кандидатів в президенти, який почав діяти ще до того часу, як цей кандидат був офіційно зареєстрованим у ЦВК. Але і в цьому випадку з подачі прокуратури підозра була вручена активістам, які виявили більше трьох таких штабів.

Полтавський активіст Сергій Чередніченко вважає, що громадськість не має стояти осторонь процесів, що можуть призвести до фальсифікації виборів і вже зараз протистояти їм і не мовчати, коли порушуються закони України.

Ілля Кива наголосив, що хоче звернутися до Генерального прокурора України Юрія Луценка щодо дій його підлеглих, які вважає незаконнимиі безпосередньо прокурора Сумської області Віталія Матвійчука.

«Зараз відбувається дискредитиція правоохоронної системи, а це може призвести до хаосу в країні. Я як голова профспілки не можу допустити, щоб на поліцейських чинився моральний та фізичнийтиск, адже від цього страждають і родини поліцейських. Ми своїх не кидаємо і будемо боротися за кожного поліцейського», - зазначив Ілля Кива.

Доки тривала прес-конференція, до поліції надійшла заява від місцевого жителя про те, що в даний момент у Сумському прес-клубі відбувається можливий підкуп виборців…