Середа, 05 червня 2019 17:50

Від любові до ненависті: як екс-голова Конотопа став бандитом для своїх наближених

Новина живе три дні, а скандали, пов’язані з міським головою Конотопа, не вщухають близько дев′яти місяців. Чому? Бо й він, і його політичні антагоністи прагнуть постійно нагадати про себе. Так і 5 червня у приміщенні Сумського прес-клубу відбулася прес-конференція з цього приводу, що тривала цілих… 10 хвилин.

У липні 2018 року, після бійки у Контопській міській раді, було знято з посади міського голову та за сумісництвом члена ВО «Свобода» Артема Семеніхіна. Через місяць під двір депутата міської ради Івана Огрохіна, колишнього міського голови Конотопу, постійно критикованого Семеніхіним як «попередник»,  було кинуто гранату, що пошкодила майно. Відразу поширилися чутки, що до останньої події безпосередньо причетний Артем Семеніхін, мовляв, він став замовником злочину.
Аж тепер Олексій Мотузко (екс-член команди Семеніхіна) та депутатка міської ради Конотопа Оксана Ульянченко (також була членкинею ВО «Свобода) сказали, що готові розповісти правду про свого колишнього соратника.
Так, за словами Мотузка, під час закупівель комп’ютерної техніки, її частина, вартістю 30 000 гривень, зникла. Олексій зазначає, що «Семеніхін почав шантажувати мене цим, погрожувати, що я попаду до в’язниці за це». Хоча своєї причетності до пропажі Олексій не визнає. Крім того, він називає екс-міського голову замовником злочину проти Огрохіна. «Він сказав (Семеніхін – ред.), що я повинен буду провести двох грузинів до будинку депутата Івана Огрохіна, грузини кинуть там гранату, а потім Семеніхін забере нас на виїзді з Конотопа. Це все відбулося. І насправді Семеніхін виявився аферистом і бандитом».
Також Мотузко скаржиться, що у Семеніхіна, мовляв, свої люди у правоохоронних органах. Цим обгрунтовує і своє тривале мовчання. «До кого звернутися в поліції, – я не знав, тому що у нього всюди свої люди. Я прийшов би, і мене посадили б». Цікаво, що наразі Мотузко, який, за його ж словами, провів людей до будинку депутата, залучений до слідства як свідок, хоча раніше був підозрюваним.
Коли слово надали пані Оксані Ульянченко, вона запевнила: вірила у те, що «Свобода» – це партія, що виведе Україну з усіх проблем, які тягнуться більше 20 років. «Звернутися до компетентних органів Мотузку  допомогла я. Я б не хотіла говорити про це, але вирішила допомогти Олексію».
За словами Наталі Науменко, прес-секретарки обласного прокурора, підозрюваний у справі пошкодження майна Івана Огрохіна один, а Семеніхін має статус свідка. Про це вона заявила в інтерв’ю телеканалу «UA:Суми» (https://www.youtube.com/watch?v=2GOXmJkbxJ0).
Сам екс-міський голова Конотопа в інтерв’ю тому ж телеканалу зазначає, що Олексій Мотузко – це проплачена одним із депутатів людина. На своїй сторінці у Фейсбуці Семеніхін бідкається: якщо його не поновлять у посаді, доведеться балотуватися на виборах до Верховної Ради.
Схоже, з цього приводу людина шукає співчуття…
Прес-конференція закінчилася, ледь почавшись. «Будєм ждать атвєточку», – посміхаючись, зазначила Оксана Ульянченко після вимкнення камер.
Артем ЮЩЕНКО