Середа, 26 червня 2019 17:07

А популістів викинули до смітника! Квест для потенційних виборців

У СумДУ протягом двох днів, 19 та 25 червня, громадська організація «МедіаКомпас» провела для молодих виборців три освітні квести «Урна для популіста». Участь у заходах узяли сорок п’ять потенційних виборців. Проходили квести у рамках міні-проекту «Медіаграмотність для молодих виборців» від Академії Української Преси.

Учасники під час офлайн-квесту (наступного тижня буде запущено й онлайн-версію гри) познайомилися із поняттям «популізм» та його основними маркерами, вчилися аналізувати інформацію, зокрема розрізняти популізм у політичній рекламі та заявах політиків. Окрім цього,  ознайомилися з повноваженнями Верховної Ради України, виборчим законодавством та власними виборчими правами. 
Змагалися на фізичне та розумове випередження. Так, учасники мали знайти почергово чотири локації  шляхом розв’язання завдань, вказаних у конвертах. В останньому пункті призначення треба було визначити політика-популіста, його партію та «викинути їх у смітник».
– Цей квест допомагає розвивати критичне та подекуди логічне мислення, що у майбутньому сприятиме більш свідомому вибору, – зауважували учасники на дискусійній платформі після завершення гри. 

квест11

Переможці – студенти, які першими прийшли в останню точку призначення та виконали всі умови, дотримуючись правил, отримали подарункові сертифікати  у «Планету Кіно».
Проведення освітнього квесту «Урна для популіста» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект  USAID «Медійна програма в Україні», що виконується міжнародною організацією  Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю організації «МедіаКомпас» і необов’язково відображає точку зору  USAID, уряду США та Internews.
Катерина ШЕСТАК