Понеділок, 04 листопада 2019 14:59

Валерій Чалий: в Україні зараз твориться майбутнє світу

Конференція для регіональних журналістів «Медіагігієна та критичне мислення. Чи можливо «почистити» інформаційний простір?» відбулася в Українському кризовому медіа-центрі у рамках спільного проекту з Естонським центром східного партнерства. Цей черговий захід УКМЦ, спрямований на розвиток професійної спроможності представників регіональних ЗМІ в Україні, зібрав представників кількох областей, у тім числі – Сумщини.

Учасників конференції привітав голова правління УКМЦ Валерій Чалий, український політик, дипломат, громадський і державний діяч, у недавньому минулому – Надзвичайний і Повноважний Посол України у США.
Він відзначив роль журналістів у процесах, що сьогодні відбуваються в Україні: від мас-медійників значною мірою залежить, як розвиватиметься наша країна. Від них суспільство очікує свіжого погляду, причому, зазначив Валерій Чалий, мова тут не лише про щось нове, що з′являється у нові часи, а й про осмислення того, що відбувається, на базі великого досвіду.
Голова правління подякував за підтримку й України, і діяльності УКМЦ Естонію, назвавши цю підтримку величезною. Окрему вдячність він висловив учасниці конференції Мар′ю Лаурістін, естонській політикині, соціологіні, викладачці журналістики, яка виховала багато поколінь естонських журналістів, чий виступ на заході він прослухав.
Загалом міжнародна підтримка України є значною, і з-за океану наша країна бачиться набагато оптимістичніше, ніж зсередини, – сказав Валерій Чалий. «У наших хлопців учаться, як протистояти ворогові, як із ним боротися». Екс-посол переконаний: кращої країни, ніж Україна, у світі немає, і зараз саме тут твориться майбутнє світу, безпека світу.
Що ж до голосу журналістів, то Український кризовий медіа центр буде докладати зусиль, аби його чули не лише у своїй країні, а й на заході.
Нагадаємо: УКМЦ  був заснований після Революції Гідності у березні 2014 року як швидке реагування на російську окупацію Криму. Його метою став захист суверенітету України та її національних інтересів у глобальному інформаційному просторі. Наразі УКМЦ перетворився на міжнародний центр стратегічних комунікацій, що активно підтримує аудиторію як в Україні, так і за її межами. (Сайт УКМЦ – http://ucmc.org.ua/uk/ ).
Одним із засновників УКМЦ є Валерій Чалий. Нині, звільнений президентом Зеленським із посади посла в США, він пішов не лише з дипломатичної посади, а і з Міністерства закордонних справ взагалі. Причиною цього, заявив дипломат, є те¸ що він  не сприймає стратегії команди офісу нового президента, яка полягає фактично у відмові від механізмів традиційної дипломатії. (https://novynarnia.com/2019/10/15/chalyj-z-mzs/ )
На конференції, що відбувалася за участі естонських партнерів, Валерій Чалий не пристав до погодженої задля спільного розуміння форми спілкування російською. Виступ він виголосив українською, сам перекладаючи його для партнерів на англійську. «Від російської дещо відвик, – пояснив учасникам. – бо для мене велике значення має питання ідентичності».
Матеріали про спілкування на конференції – надалі на нашому сайті.