Вівторок, 19 листопада 2019 12:35

Наш колега побував у Страсбурзі на Світовому форумі

Керівник творчої групи програм радіо Філії НСТУ «Сумська регіональна дирекція» Олександр Бабуров відвідав у складі делегації українських журналістів Світовий форум за демократію, що на початку листопада пройшов у французькому Страсбурзі.

Цю нагоду наш колега отримав завдяки перемозі у всеукраїнському конкурсі журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади». Його проводить Міністерство розвитку громад та територій України при сприянні Ради Європи. Світовий форум проходить у Страсбурзі щорічно, починаючи з 2012 року. Його організатором є безпосередньо Рада Європи, штаб-квартира якої, а також її інституції знаходяться саме у Страсбурзі.
Цього року форум зібрав близько 2000 представників різних країн світу. Це були експерти у сфері ЗМІ та інформації, журналісти, науковці, громадські діячі, правозахисники. У Палаці Ради Європи протягом трьох днів вони обговорювали питання «Чи перебуває демократія під загрозою у століття інформації?». Лейтмотивом виступів на Форумі стали думки: «ЗМІ – це серце демократії, індикатор стабільності демократії, це право громадян на свою думку», «люди сьогодні вважають, що в них не достатньо інформації, вони мають право та повинні бути більш обізнаними», «у часи поляризації думок ЗМІ повинні забезпечувати достовірність інформації, не повинні поширювати слухи і боротись з упередженнями та мовою ненависті».
Окрім участі у заходах Форуму українські журналісти були ознайомлені з діяльністю Ради Європи та її інституцій, зокрема Європейського суду з прав людини, Європейського молодіжного центру.
Олександр Бабуров розповідає: «Участь у всеукраїнських конкурсах та у прес-турах, організованих для журналістів, - це не тільки можливість потрапити на подібні світові заходи вищого рівня, це індикатор професійного рівня журналіста. І мене дещо дивує, що «акули пера» Сумщини не дуже поспішають порівняти свою майстерність, свій досвід з досвідом колег із інших регіонів країни. Я вже мовчу про фразу, яку доводилось, на жаль, чути  декілька разів від журналістів: «Комусь ці прес-тури та конкурси цікаві, а мені не цікаві…»  Виникає питання: «А де ж вони беруть матеріал для своїх статей чи передач? У Інтернеті? Наскільки мені відомо, це дещо інша професія…».