Вівторок, 05 травня 2020 08:23

Новини про пандемію коронавірусу і карантин складають майже половину усіх публікацій сумських онлайн-медіа

Новини про пандемію коронавірусу і карантин складають майже половину усіх публікацій сумських онлайн-медіа flipboard

Більше 40% новин, опублікованих на сайтах сумських онлайн-ЗМІ, стосуються тематики пандемії коронавірусу та ситуації, що склалася внаслідок карантинних заходів в області та місті Суми.

Такі дані були отримані у рамках моніторингу п'яти сумських новинних веб-сайтів, який з 13 по 19 квітня 2020 року провів Сумський прес-клуб.

Під час моніторингу було проаналізовано новинні стрічки п'яти онлайн ЗМІ (Данкор онлайн, Сумські дебати, Sumy.Today, The Sumy Post та Один дома Суми). Всього під час аналізу дослідили 1229 новин, із них 498 – про коронавірусну інфекцію COVID-19 та запроваджений карантин.

Тема пандемії і карантину стала однозначно основною в сумських онлайн-медіа. Відсоток новин на цю тему коливається від 33% (Один дома Суми) до 47% (The Sumy Post). При цьому у абсолютних цифрах найбільше новин про пандемію і пов'язані з нею проблеми опублікував сайт Sumy.Today – 155 новин за 7 днів.

200502 corona sumy1

Під час підготовки матеріалів журналісти найчастіше посилалися на прес-служби та офіційні сайти (38,5% від усіх новин про вірус та карантин) та на повідомлення офіційних осіб (35,5%). Ці відсотки є схожими у більшості проаналізованих медіа. А от щодо передруків з інших ЗМІ, ситуація кардинально відрізняється у різних ЗМІ. Так, найменше матеріалів з посиланнями на інші медіа опублікували Sumy.Today (9,7%) та Данкор онлайн (11,2%). У сайту Сумські дебати передруки складають чверть усіх публікацій про коронавірус (25,4%), а у видання Один дома Суми – майже половину (44,8%).

200505 corona sumy2

Посилання на сторінки у соцмережах сумські новинні сайти використовують не часто, лише у 4% новин про коронавірус. Так само небагато є матеріалів і без вказання джерел інформації (загалом 3,2% публікацій).