П'ятниця, 18 вересня 2020 13:55

У Сумському прес-клубі презентували результати опитування електоральних настроїв сумчан

18 вересня в Сумському прес-клубі презентували дослідження електоральної орієнтації сумчан напередодні виборів міського голови та міської ради. Згідно результатів опитування, за півтора місяця до дня голосування на місцевих виборах 2020 року лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ є діючий мер міста Олександр Лисенко (партія «ВО «Батьківщина»). Якби вибори відбувалися в середині вересня, за нього проголосували б 35% від усіх опитаних або 43% від тих, хто плануює піти на вибори і вже визначився зі своїм вибором.

Більшість жителів Сумської ОТГ в цілому задоволені тим як розвивається їхнє місто – майже дві третини опитаних вважають, що Суми розвиваються в правильному напрямку (з них 45,3% вважають, що їхнє місто розвивається безумовно в правильному напрямку, а 20,8% – скоріше в правильному напрямку).

Не задоволені напрямком розвитку свого міста 22,5% опитаних мешканців Сумської ОТГ. З них 8,0% – вважають, що їхнє місто розвивається скоріше в неправиль¬ному напрямку, а 14,5% – що воно розвивається безумовно в неправильному напрямку.

Понад половина (51,6%) опитаних мешканців Сумської ОТГ вважають, що за час перебування на посаді теперішнього Сумського міського голови Олександра Лисенка ситуація в місті покращилась. Приблизно вдвічі менше опитаних (24,8%) вважають, що за час перебування Олександр Лисенка на посаді Сумського міського голови ситуація в місті погіршилась, а 20,5% – вважають, що за цей час ситуація в Сумах в цілому не змінилася в кращу чи гіршу сторону.

Більшість опитаних мешканців Сумської ОТГ мають намір взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, які відбудуться у жовтні 2020 року. 60,6% респондентів відповіли що безумовно візьмуть участь у голосуванні на виборах Сумського міського голови та депутатів Сумської міської та обласної рад, а 17,1% опитаних відповіли, що скоріше за все візьмуть участь у голосуванні на цих виборах.

Результати опитування показують, що за півтора місяця до дня голосування на місцевих виборах 2020 року лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ є діючий мер міста Олександр Лисенко (партія «ВО «Батьківщина»). За нього проголосували б, якби вибори відбувалися в середині вересня 2020 року, 35,6% від усіх опитаних або 43,5% від опитаних, які планують піти на вибори і які визначилися зі своїм вибором.

Інші кандидати на посаду Сумського міського голови помітно відстають за рівнем підтримки від лідера електоральних симпатій жителів міста. Зокрема, за Юрія Чмиря (самовисування) проголосували б 11,6% від усіх опитаних (або 14,2% від тих, хто піде на вибори), за Тетяну Рябуху (партія «Слуга народу») – відповідно 8,1% і 9,9% опитаних, за Вадима Акпєрова (партія «Європейська Солідарність») – відповідно 7,5% і 9,1% опитаних.

Серед основних кандидатів на посаду Сумського міського голови, найвищий антирейтинг має Олександр Соколов (партія «Опозиційна платформа – За життя») – за вказаного кандидата не проголосували б за жодних умов найбільше респондентів (25,7%). Друге місце в мерському антирейтингу Сумської ОТГ займає Юрій Чмирь (самовисування) (за нього за жодних умов не проголосували б 18,4% респондентів), а третє місце – Вадим Акпєров (партія «Європейська Солідарність») (16,0% респондентів).

В інших лідерів електоральної підтримки на виборах Сумського міського голови антирейтинг значно нижчий. Зокрема, за Олександра Лисенка (партія «ВО «Батьківщина») за жодних умов не проголосували б тільки 9,4% опитаних, а за Тетяну Рябуху (партія «Слуга народу») – тільки 7,4% опитаних.

Переважна більшість опитаних мешканців Сумської ОТГ (59,1%) вважають, що на виборах Сумського міського голови, які відбудуться у жовтні 2020 року, переможе діючий мер міста Олександр Лисенко. У перемогу будь-якого іншого кандидата вірять значно менше опитаних. Зокрема, 12,2% респондентів вважають, що на виборах Сумського міського голови переможе Юрій Чмирь, 7,8% – вважають, що на цих виборах переможе Тетяна Рябуха, а 6,5% – вважають, що на цих виборах переможе Вадим Акпєров.

Станом на середину вересня 2020 року лідером електоральних симпатій мешканців Сумської ОТГ на виборах депутатів Сумської міської ради є партія «ВО «Батьківщина» (лідер виборчого списку – Олександр Лисенко). За вказану партію мають намір віддати свій голос 20,5% від усіх опитаних або 25,7% серед тих, хто планує піти на вибори і вже визначився зі своїм вибором. Друге місце в електоральному рейтингу політичних партій на виборах депутатів Сумської міської ради займає партія «Слуга народу» (лідер виборчого списку – Тетяна Рябуха) (16,3% від усіх опитаних або 20,4%), а третє місце – партія «Опозиційна платформа – За життя» (лідер виборчого списку – Олександр Соколов) (10,5% від усіх опитаних і 13,2% від тих, хто піде на вибори).

Високі шанси на проходження до Сумської міської ради мають партія «За майбутнє» (Володимир Лободін) (8,4% від усіх опитаних або 10,5% від тих, хто піде на вибори) та партія «Європейська Солідарність» (Вадим Акпєров) (7,2% від усіх опитаних або 9,0% від тих, хто піде на вибори). На межі подолання прохідного бар’єру перебуває партія «Сила і честь» (Ірина Купрейчик) (4,8% від усіх опитаних і 6,0% від тих, хто піде на вибори).

Опитування громадської думки в Сумській міській об’єднаній територіальній громаді проводилося дослідницькою компанією «Ю.С.С.» з метою вивчення електоральної ситуації у вказаній ОТГ в зв’язку з місцевими виборами 2020 року.
Терміни проведення польового етапу опитування – з 10 по 14 вересня 2020 року.
Об’єкт опитування – зареєстровані жителі м. Суми та сіл Сумської міської об’єднаної територіальної громади віком від 18 років з урахуванням їх статі, віку та місця реєстрації в межах ОТГ.
Метод опитування – особисте стандартизоване маршрутизоване інтерв’ю.
Вибірка – двоступенева, з квотним відбором на останньому етапі, репрезентативна для дорослого населення Сумської міської ОТГ.
Обсяг вибірки – 1000 респондентів (в тому числі: м. Суми – 963 респонденти, села Сумської міської ОТГ – 37 респондентів).
Статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 (для даних по Сумській міській ОТГ в цілому) не перевищує:
• 3,1% – для даних, близьких до 50%;
• 2,7% – для даних, близьких до 25% і 75%;
• 2,2% – для даних, близьких до 15% і 85%;
• 1,8% – для даних, близьких до 10% і 90%;
• 1,4% – для даних, близьких до 5% і 95%.