Вівторок, 29 вересня 2020 14:04

Красти – погано! Заява ГО «Сумський пресклуб»

Шановні колеги та громадськість! Правлінню нашої громадської організації стало відомо, що до поважної установи всеукраїнського рівня надійшов лист від імені пресклубу. Його мета – нібито вирішення важливої суспільної проблеми, та водночас – дискредитація одного з наших колег.

Лист надісланий традиційною поштою, підпис під ним – «Сумський пресклуб», адреса на конверті теж пресклубу. Проте заявляємо, що жодного подібного листа від ГО надіслано не було. Окрім того, листи ми надсилаємо на відповідних бланках і добре знаємо формат оформлення будь-яких звернень. Відтак розуміємо, що підпис «Сумський пресклуб» є безособовим, фактично – анонімним. У той час, як наші листи завжди підписує конкретна людина, уповноважена до цього статутом чи ситуацією.
Сьогодні, у час передвиборчих перегонів, збільшилася кількість «виливів» і «зливів» та бажаючих «половити рибку в мутній воді» політичної напруженості. Наша громадська організація, що діє 19 років і всі ці роки позиціонувала себе як незаангажований медіамайданчик, залишається такою і нині. Тому заявляємо про неприпустимість використання імені пресклубу з власними цілями. Бо красти – це погано, красти імʹя – низько і підло.
Якщо хтось бачить проблеми, до вирішення яких, на їх думку, має долучитися пресклуб, звертайтеся безпосередньо до правління чи його голови; до ради з професійної етики при ГО, і ми будемо розглядати проблему та вирішувати, чи долучатися і як долучатися до її розвʹязання. І робитимемо це не анонімно.
Наразі ж просимо всіх, хто раптом отримає листа від Сумського пресклубу, зʹясовувати його достовірність через наші електронні адреси чи телефони, що є на сайті пресклубу.
Сподіваємося на розуміння.
Від правління пресклубу –
Олексій ЗАХАРЧЕНКО, голова правління, представник Інституту масової інформації в Сумській області;
Світлана ШОВКОПЛЯС, заступник голови правління;
Алла ФЕДОРИНА, координатор пресклубу, заслужена журналістка України.