Неділя, 05 березня 2017 20:33

Бліц-опитування. Поліцейський: і рятувальник, і захисник, і психолог

У 2016 році рівень довіри населення України до поліції, за даними різних джерел, становив від 40 до 55 відсотків. Ми поцікавились у краян: яким, на Вашу думку, має бути новгород-сіверський поліцейський?

Ольга НЕСТЕРЕНКО, оператор ПК:
   - Моє бачення поліцейського? Бажано, щоб увечері робили рейд удвох. Чоловік і жінка. Жінка, на мою думку, більше до себе привертає. А взагалі поліцейський повинен бути освіченим, терплячим, уміти «достукуватись». І не тільки у нашому місті.
Тетяна ПИСАРЕНКО, літератор:
   - Звичайно, Новгород-Сіверський має свій менталітет, і місцевий поліціянт має його знати. Оце, видно, єдиний «місцевий» нюансик у вимогах до правоохоронця. А загалом, де б не служив поліціянт, він має відповідати загальноприйнятим вимогам.
   Мені не дуже імпонують постулати про «вірність присязі», «службову субординацію», «чітке виконання наказу» і таке інше. Ні, поліцейський має жити своїм розумом, а не начальниковим. І своєю совістю. Звичайно, сказати «вищому» за тебе, що він не правий, вимагає мужності. Але що за військовий, правоохоронець, рятувальник, якщо він боягуз? А виставляти, як щит, що «наказ був такий»,  –  ганебно. (Хіба «беркутівці» на Майдані не виконували чийогось наказу?)  В Україні, зважаючи на її політизованість і корумпованість, це дуже актуально.
Сергій ШУРИГА, масажист:
   - Саме слово «поліція» у людини повинно асоціюватися з помічником, рятувальником та охоронником прав людини, тобто захисником. Людина не повинна боятися поліцейського.
   Наразі в Новгород-Сіверському я не бачив ні одного поліцейського, а лише міліцію. Тобто нічого не змінилося. Навіть виклик «102» не дає ніякої гарантії.
Оксана ХАРЬКОВА, журналіст філії ПАТ "НСТУ "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська":
   - Хотілося б бачити представників цієї професії розумними та порядними. Не хлопцями, з якими за бабло можна все повирішувати певним зацікавленим особам, а чоловіками (жінками), на чию професійність можна покластися. Не боягузами, що ховаються за високим парканом із замками. «Міліція з народом» – цей лозунг так і не прижився на Сіверщині. «Чому?» – це запитання хай поставить перед собою кожен правоохоронець. А ще їх батьки та вчителі.
Марина ШЛАПАК, учитель:
   - Поліцейський – професіонал своєї справи. Він має швидко і без ризику для оточуючих затримувати порушників закону. Новгород-сіверський поліцейський має відповідати сучасним стандартам, скрізь і завжди. Це не лише сидіти у відділенні, але й патрулювати навчальні заклади, торговельні точки, залізниці й авіатранспорт, автомобільні траси та інші місця масового скупчення людей.
Тетяна, студентка:
   - Позитиву у зміні міліції на поліцію мало, але треба шукати в цьому плюсові моменти, бо ми маємо з цими реформами миритися. Наприклад, добре, що тепер на формі поліцейського вказано його прізвище. Можна побачити, з ким ви спілкуєтесь, і запам’ятати. Патрульних поліцейських у Новгород-Сіверському я поки не бачила, можливо, тому, що у нас тихеньке містечко і нам вони не дуже потрібні.
   А от про рівень освіти до поліцейського не можу нічого сказати. Особисто мені стикатися з ними не доводилось, тому не можу сказати, довіряю я їм чи ні.
Євдокія Гаврилівна, пенсіонерка:
   - Ой, не знаю, що тут і сказати. Нових поліцейських тільки по телевізору бачила. Довіри вони не викликають. Молоді ще, зелені. Глянеш на них – і не знаєш: чи скаржитись у поліцію, чи ні? Поліцейський має бути з освітою, дорослий уже, з досвідом роботи в органах чи юридичній сфері. І не маловажно – ввічливий, толерантний, галантний. Поліцейський – він, як і лікар; це професія, що має стати життям. Якщо він став поліцейським, то не може бути ним лише з 8 до 17.00. Він ним буде у будь-який час.  

З відповідей усіх наших респондентів ми сформували образ новгород-сіверського поліцейського. Зовнішність відіграє важливе значення, вона не повинна насторожувати. Поліцейський має бути фізично підготовленим, розбиратися в юриспруденції та знати закони. Має чинити по честі та справедливості. Пройти довготривалу підготовку, яка включала б в себе психологічні аспекти. Не виходити за рамки своїх повноважень і не користуватися службовим становищем. Прислухатися до людей. Бути дисциплінованим і справжнім професіоналом своєї справи.
   Для всіх опитаних не важлива стать поліцейського. Хоча більш схильні до поліціянта-чоловіка, бо він фізично сильніший. Але жінка-поліцейський викликає більше довіри і зможе швидше надати необхідну психологічну допомогу.
Отже, портрет новгород-сіверського поліцейського вийшов наче всестороннім і зримим. Будемо сподіватися, що саме такого стража порядку ми побачимо на вулицях міста.
Опитувала Світлана СИДОРКО