Понеділок, 22 травня 2017 19:03

Голова Шалигинської громади: «Коли ініціатива йде від людей, приємно втілювати проекти в життя»

Як забезпечити селян необхідними умовами для проживання та зменшити рівень трудової міграції до міста? На ці та інші запитання відповіли очільники Шалигинської селищної об’єднаної територіальної громади (ОТГ).

18-го травня у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» відбувся прес-тур до чотирьох сіл Глухівського району. Сумські журналісти відвідали Шалигине, Сваркове, Соснівку та Катеринівку. На медійників чекало знайомство з організацією діяльності закладів освіти, культури, охорони здоров'я та інфраструктури. Темою візиту стала «Організація роботи в Шалигинській селищній ОТГ: досягнення та проблеми».
Нагадаємо, що перші шість територіальних громад області, як і обіцяла Сумська ОДА, отримали по три мільйони гривень на розвиток. За словами голови Шалигинської селищної ОТГ, гроші використали з розумом: 900 тисяч гривень витратили на опалення сільського будинку культури та заміну вікон, провели тендер щодо шкільного автобуса (1 млн. 40 тис. грн.), придбали екскаватор навантажувач, який виконує п’ять функцій.
«Ми плануємо втілити в життя ще 20 проектів, але без допомоги односельчан нам не обійтися. Головним завданням сьогодні залишається налагодження сполучення між селами громади, тобто ремонт доріг. Також планується будівництво гаражів, але то вже власними силами. Коли ініціатива йде від людей, приємно втілювати проекти в життя», – зазначив голова Шалигинської селищної ОТГ Юрій Матвієнко.

imgp2307
Керівник пояснив, що починати налагоджувати інфраструктуру всієї країни треба з малих територіальних об’єднань. Перекваліфікація місцевих працівників є невід’ємною частиною розвитку громади. Як сказав очільник, він ніколи не звільняв і не скорочував робітників, але працював виключно з тими людьми, які сумлінно виконують свою роботу. На жаль, нестача кваліфікованих кадрів помітна, і голова не проти долучити до співпраці містян, однак першочергове працевлаштування чекає на жителів ОТГ.
Не оминули увагою і культурні здобутки.

imgp2338
«Ми налагодили зв’язок із управлінням культури і туризму міста Суми, провели три семінари працівників, які накреслили план роботи, яким ми будемо рухатися. Провели фестивалі «Пам’ять піснею стала» та «Драматична веселка». Останній створений для драматичних колективів. А от у переддень Великодня відбулася виставка-конкурс «Найкраще писанкове дерево», до якої долучилися усі села громади», – розповіла про культурні досягнення начальник відділу культури Шалигинської селищної ради Зінаїда Горова.
Щодо освіти, то в селах громади є школи, які мають нові спортивні майданчики, зони відпочинку, комп’ютерні класи, а також музеї та картинні галереї.

imgp2335
У громаді діє амбулаторія, яку, до речі, голова Юрій Матвієнко планує взяти на фінансування ОТГ, та дві карети «швидкої».
«Упродовж останніх трьох місяців неозброєним оком можна побачити зміни, до яких входить навіть генеральне прибирання і очищення території довкола амбулаторії. А от проблему вбачаємо лише в розподілі медичного лікування на первинне і вторинне. Щоб хворому потрапити до спеціаліста вузької сфери в районі, треба отримати направлення від нашого терапевта. Ця процедура займає багато часу», – поскаржилася медичний працівник Олена Власенко.
Загалом, після об’єднання в територіальну громаду жителі Шалигинської ОТГ активізувалися щодо розбудови та покращення рідного краю. У цьому сумські журналісти переконалися на власні очі.
Софія ПОСТОЛАТІЙ

Прочитано 1499 разів