Понеділок, 27 липня 2020 11:55

Престур, адреса друга: у Тростянці на базі бібліотеки створили публічний простір

Тростянець - очима ямпільського колеги.

У кожному, навіть найменшому, населеному пункті нашої країни ще з радянських часів працюють бібліотеки, десь їх закривають через низьку кількість відвідувачів, але у більшості вони досі діють. На жаль, навіть самі бібліотекарі не заперечують, що кількість відвідувачів щороку зменшується і їм все важче і важче боротися за читача. Але є у нашій країні і виняток – бібліотека, у якій завжди повно людей, щоправда це місце важко назвати бібліотекою у класичному розумінні цього слова.

У рамках прес-туру «Як ідуть реформи на Сумщині», організованого Харківським пресклубом, журналісти Ямпільського інформаційного агентства побували в Тростянецькій публічній бібліотеці.

до ямполя 1

бібліотека4

У ній нас найбільше вразив сучасний ремонт, нові яскраві меблі та обладнання, які надзвичайно контрастували з тим, що ми звикли бачити у звичайних читальнях. Склалось враження, що ми зайшли не до бібліотеки, а до сучасного кафе, чи до великого молодіжного центру.
- Отримуючи бібліотеку від районної ради, ми розуміли, що вже не може бути класичної бібліотеки, – пояснив Тростянецький міський голова Юрій Бова. -Сьогодні нікому не цікава бібліотека, яка працює з 8 до 17 години, у вихідні дні зачинена, а записи в картці роблять кульковою ручкою. Це вже минуле століття.Подивилися як діють такі заклади за кордоном, зокрема у Польщі. Спробували щось подібне зреалізувати і в Тростянці. Нам це вдалося. У 3-4 рази збільшилася кількість відвідувачів. Це вже не просто бібліотека, а публічний простір. Тут проводять лекції, тренінги, семінари.

до ямполя 11

до ямполя 14

Доросла частина бібліотеки, дійсно, більше схожа на кафе. Тут можна почитати книгу за чашкою гарячого чаю чи кави. Тільки коштувати це буде в рази дешевше, ніж у справжньому кафе. Адже бібліотечний заклад, який працює за бюджетні кошти, не має наміру заробити на відвідувачі, пригощаючи кавою практично за собівартістю.
-Люди просто приходять поспілкуватися за філіжанкою кави, – розповідає Юрій Бова. Працює соціальне кафе, де кава коштує не 20 гривень, а лише 3, а чай можна придбати за 1 гривню 50 копійок. Ми розуміємо, що все це змінює філософію і підходи до цього об’єкта.

до ямполя 13

І дійсно, таке нововведення працює – в бібліотеці багато відвідувачів, навіть в період карантину. Діти грають та розважаються, готують уроки, пенсіонери читають книжки за кавою, або освоюють нову комп’ютерну техніку, молодь бере участь у тренінгах та семінарах, молоді батьки залишають дітей в ігровій кімнаті і відпочивають за книгою. Тростянецька публічна бібліотека – це публічний простір, де комфортно і цікаво всім. І це не пусті слова.
Олександр СОЛОМКО
http://www.yampil.info/archives/40633.html