– Як ви? Що з хатою? – Та нічого, потроху відбудовуємося. – Грошима вам хоч допомогли? – Та кому ми потрібні? Від кого чекати тих грошей? Від влади – не дочекаєшся На росіян же в суд не подаси за те,…
Через вторгнення російських військ на територію України багатьом довелося покинути рідні домівки й переїхати за кордон. Не всі іноземці розуміють проблему такої еміграції, тож часто українці потерпають від дискримінації в країнах перебування. У Латвії, зокрема в місті Рига, ще з…
– …Коли ми їздили в Охтирку, Тростянець, проїздили Боромлю, я бачила зруйновані вулиці, підірвані будинки, вибиті вікна, викорчувані дерева… Вони ж, розумієш, аби перегородити дорогу, дерева просто танками валили, і вони лежать отак із вивернутим корінням… Але довго не було…
– … Після обіду ми знову пішли їх шукати. Навпроти сільради біля кафе побачили «газельку», сидить комендант за кермом, кличка у нього Мєдвєдь. Я до нього: де мої хлопці? Мовчить. Я знов запитую. Мовчить. А на порозі двоє стояли, і…
Українські олімпійці скаржаться: вони страждають від дефіциту державної підтримки. Те саме могли б сказати й коні. Вині в тому … меценати. Точніше – схема використання державного майна й коштів у сфері кінного спорту в інтересах приватних осіб. Й ці особи…
Четвер, 11 березня 2021 16:30

“Грецька операція” НКВС

Розповідати про греків Приазов’я – газети не вистачить. Будучи висланими з Криму до донецьких степів ще у 1780-х роках, вони не тільки сумлінно берегли свою мову, традиції, культуру, а й подарували Донеччині (та усьому світові) видатних митців, діячів науки, промисловості,…
«Хліб наш щоденний дай нам сьогодні…» — шепотіли знесилені від голоду люди, зустрічаючи новий день. Але хлібу не було, ані шматочка, ані зернятка. Його забрали весь. Урожайні 1932-33 роки не пережили 13% українців. 93% усіх припадає на сільських жителів.  
Неділя, 29 листопада 2020 15:20

Україна: як подолати мур нерозуміння?

Дмитру, який родом із Луганська, а зараз живе у Харкові і не приховує своєї проукраїнської позиції, постійно доводиться читати в соцмережах погрози від колишніх однокласників. Ларисі, яка переїхала з рідного Донбасу до Києва після того, як там розпочалася війна, не…
Місцеві жителі називали їх «западенцями» та «бандерами». Вони вперто говорили українською та дотримувалися своїх традицій. Вони – переселені на Донбас українці з Польщі. Мало хто знав (або хотів знати), чому ці люди опинилися в чужому для себе краю, що вони…
Ці люди жили на нашій землі, яка не була їм рідною. Але тут вони працювали, кохалися, народжували дітей, які вже не знали іншої батьківщини. Жили гідно, тверезо, заможно, навіть не здогадуючись, що вся їхня праця перетвориться на попіл, а пам’ять…
Сторінка 1 із 2