Вівторок, 31 травня 2022 16:35

Передамо привіт із України!

Новий проєкт Обласної організації Національної спілки журналістів, Сумського прес-клубу та  факультету іноземної філології та соціальних комунікацій Сумського державного університету покликаний донести знання про батьківщину країнам Європи, які прихистили наших співвітчизників у себе. Збираймо матеріали про нас – даруймо їх європейцям!

Як допомогти тим, хто змушений покинути свою домівку і шукати порятунку від війни в інших краях? Коли лунає таке запитання, передусім спадає на думку щось матеріальне. Між тим, є потреба не лише в цьому. Особливо – що стосується дітей.

– Навіть якщо матеріальні проблеми вирішені, дитина почала ходити до школи і до неї добре ставляться, існує певна пустка – брак дому, брак атмосфери. А ще – іноді невміння розповісти про ту країну, яку представляєш тут, за кордоном. Хоча і тобою, і твоєю країною сьогодні справді цікавляться, – говорить доцентка кафедри журналістики та філології Сумського державного університету Алла Ярова.

Світ, який переважно отримував інформацію про нас із російських ЗМІ, небагато знає про Україну. І сьогодні ми маємо хай дуже трагічну, але суттєву підставу розповісти світу про себе, переконана сумʹянка, яка тимчасово мешкає в Німеччині.
– Уряди кількох країн уже визнали, що росія чинить геноцид проти українського народу, – каже Алла Ярова. – І це не лише фізичне винищення – це нищення культурне, національне. Наші діти відірвані від своїх коренів. Це, звичайно, чудово, що вони пізнають інші культури, але важливо, щоб не забували й свою!

Так виникла ідея. Обласна організація Національної спілки журналістів, Сумський прес-клуб і факультет іноземної філології та соціальних комунікацій Сумського державного університету переплавили її у проєкт, який назвали просто: «Привіт із України».

Його мета – поширювати знання про нас у світах, які прийняли у себе українців із зони воєнного лиха. Не менш важливо: підтримувати вимушених переселенців-дітей, які навчаються в школах приймаючих країн; наш проєкт має стати містком, що зʹєднує їх із батьківщиною. А в перспективі хотілося б налагодитидовготривалі контакти між навчальними закладами України та країн Європи. Адже саме з дітей має народитися нове розуміння наших народів і наших взаємин.

Почати вирішили зі створення та передачі до 10 шкіл Німеччини, де навчаються наші українські школярі, медіа-пакетів для створення інформаційних куточків про Україну. Наступним адресатом хочеться бачити Польщу…

Адже доводилося чути: у деяких школах українські батьки помітили «куточки дружби» з росією, що залишилися від попередній часів. А давайте створимо маленькі осередки українства! Покажемо, яка наша Україна, які ми, і, врешті, просто-напросто, що ми хочемо не лише отримувати, а й дарувати. Сьогодні це теж важливо.

На такий заклик вже відгукнулися організації та особи, які готові стати партнерами (тобто постійно співпрацювати) та добродійниками проєкту (надавати разову чи епізодичну допомогу). Звичайно, допомога благодійна. А проєкт, у свою чергу, обіцяє називати всіх, хто йому допомагає, – розміщувати перелік або ж посилання на перелік партнерів і добродійників у всіх публічних повідомленнях про нього.

Хто з нами сьогодні? Сумські обласні відділення Національної спілки художників, та Національної спілки народних майстрів, фотомайстри, письменники…

Свої вироби обіцяє надати Ніна Негреба, викладачка відділу образотворчого, декоративного мистецтва та реставрації Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Д.С. Бортнянського…

Налагодити контакти з навчальними закладами Німеччини готова Д-р Ульріке Фішер-Бутмалою/Ulrike Fischer-Butmaloiu, заступниця голови правління IDEM e.V., Інституту медіа, демократії та культурних обмінів із Берліну…

Чарівна художниця Світлана Качуровська охоче взяла на себе завдання підготувати малюнки для наліпок, які так люблять діти і які також нестимуть інформацію про нашу землю…

Зауважмо, завдання проєкту – не лише передати матеріали, а розповідати європейцям про кожного з тих, хто їх створив, – українською та англійською мовами. Ці ж розповіді ми вміщатимемо на Медіаколі, звітуючи про перебіг проєкту.

Готові включити і Вас до нашого доброго списку! Ми варті того, аби про нас знали, – ми з України!

А стежитимуть за процесом, збиратимуть матеріали та формуватимуть пакети координатори проєкту:
Володимир Садівничий, голова обласної організації Національної спілки журналістів України: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Алла Федорина, координаторка ГО «Сумський прес-клуб»: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Алла Ярова, доцентка кафедри журналістики та філології факультету іноземної філології та соціальних комунікацій СумДУ: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.