Понеділок, 01 травня 2023 14:00

Микола Чернотицький про скорочення на Суспільному: «Маємо змінюватися, щоб встояти»

Скорочення штату в Сумській філії Суспільного емоційно обговорюється у соцмережах. Будь-яке звільнення людей у будь-якій структурі так чи інакше є болісним і викликає резонанс. Але за емоціями мають стояти обставини та факти. Щоб отримати роз’яснення ситуації, «Медіаколо» звернулося до Голови Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Миколи Чернотицького.

–  Зараз у нас відбувається зміна в організаційній структурі компанії в цілому та  трансформація філій Суспільного (https://corp.suspilne.media/newsdetails/5873), що тягне за собою зміни в організації виробництва й праці. Скорочення у Сумській філії — це не локальна ініціатива, це частина цих глобальних змін у роботі компанії. Ми маємо реагувати на безпекові ризики та виклики війни, обмежені фінансові ресурси, зміни на медіаринку для того, щоб Суспільне вистояло, і стало більш сучасною й ефективною компанією.

Тому у серпні 2022 року ми винесли на розгляд Наглядової ради Суспільного нову редакцію Концепції регіонального мовлення на 2022-2025 роки. Вона змінює підходи до виробництва. Упродовж наступних трьох років у нас мають запрацювати регіональні центри виробництва на базі окремих філій, які координуватимуть виробництво контенту одразу в кількох областях. Така трансформація дозволить децентралізувати процес прийняття рішень, продовжувати розбудову гіперлокальної мережі кореспондентів Суспільного у малих містах та громадах, посилити інформаційне мовлення. Але це означає, що потреба у низці посад в деяких підрозділах зникне, натомість з’явиться потреба в інших посадах, або ж необхідне буде переміщення окремих функцій.

Ми діємо чітко за законною процедурою: профспілки поінформовані, ми заздалегідь повідомляли особисто кожного працівника, чия посада скорочується, у кожного було 2 місяці на пошук нової роботи або на Суспільному, або поза межами компанії. Весь цей період компанія не наймала працівників ззовні, усі наявні вакансії надавались тим працівникам, чия посада потрапила під скорочення. Протягом року вони мають переважне право на працевлаштування. Ми робимо все, що в наших силах, щоб зберегти команду, тому щонайменше двічі пропонували усі наявні в компанії вакансії на розгляд. Крім того, компанія надавала додаткові оплачувані вихідні дні для пошуку роботи зовні.

Скорочення не має “відбору” чи “індивідуального виконання”, адже скорочуються саме посади, безвідносно до того, хто саме їх обіймав. За єдиним підходом в усіх регіонах, залежно від того, це центр виробництва хабу чи бюро.

Мені дуже прикро читати емоційні звинувачення щодо скорочень, які трапляються у соцмережах. Я довіряю регіональній команді, яка проводить скорочення, вони роблять все можливе, щоб допомогти нашим співробітникам або ж знайти у нас іншу посаду, підхожу вакансію, або ж оформити резюме, скористатись допомогою рекрутерів у пошуку роботи зовні. При цьому ми не залишаємо поза увагою жодну інформацію, тому Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за роботу з персоналом, наступного тижня приїде до Сумської філії, щоб вислухати всі точки зору та розібратися у ситуації, що склалась.

Я ціную кожного і вдячний усім, хто з нами пройшов складний шлях від державного до Суспільного або ж обрав вже оновлену компанію після 2017 року. Звільнення — це завжди складно, звільнення в умовах воєнного стану  — ще складніше. Та і в цих умовах ми маємо зберегти компанію, маємо змінюватися, щоб встояти.