Четвер, 20 квітня 2017 09:48

Конкурс для онлайн-ЗМІ: три гранти для інноваційних проектів

Опис та умови конкурсу на відбір 3 отримувачів Малих Інноваційних Грантів в рамках проекту «Зміцнення незалежних ЗМІ в Молдові, Україні та Грузії»

1. Загальні відомості

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» у партнерстві із Internews реалізовує міжнародний проект «Зміцнення незалежних ЗМІ в Молдові, Україні та Грузії.

Проект спрямований на покращення доступу до корисної інформації для громадян Молдови, України та Грузії шляхом підвищення потенціалу місцевих засобів масової інформації. Він сприяє застосуванню інновацій в галузі журналістики, заохоченню діалогу серед молоді, покращенню навичок користування Інтернетом у людей похилого віку, а також стимулює співпрацю між журналістами з усіх трьох країн.

Одним із компонентів проекту є надання 3 інноваційних грантів місцевим та національним ЗМІ. Ці гранти сприятимуть модернізації контенту сайтів, зокрема надаватимуть кошти на оновлення та освоєння, запуск онлайн-видання (портал або блог); розвиток подкастингу; додатків, які були б цікаві громадськості; інформаційних агрегаторів, інтерактивних карт, створення додатків для мобільних телефонів (або додатків онлайн-версій ЗМІ або соціальних додатків); інструментів для використання відкритих даних; громадянської журналістики та інших інноваційних концепцій, що мають відношення до українського медіа-ринку.

Інноваційні проекти в сфері інтернет-ЗМІ повинні сприяти активній співпраці між ЗМІ, НУО та активістами громадянського суспільства. Ці проекти повинні бути спрямовані безпосередньо або бути дотичними до вирішення існуючих соціальних проблеми в Україні (наприклад: рівень залучення молоді / старшого покоління у соціальний діалог, права споживачів, корупція, розвиток сільськогосподарських районів, енергоефективність тощо).

2. Умови участі в конкурсі

  • Не менше 2 років досвіду роботи як інтернет-ЗМІ;
  • Не менше 2 років присутності на медіа-ринку;
  • Доведена здатність реалізації інноваційних концепцій в онлайн-ЗМІ, співпраця з громадянським суспільством і залучення громадянської журналістики;
  • Доведена відповідність стандартам професійної етики.

3. Графік реалізації

Інноваційні проекти будуть реалізовані, в залежності від їх складності, у строк не більше 7 місяців з моменту підписання остаточної угоди. Графік робіт та терміни будуть встановлені разом з «Інтерньюз-Україна».

4. Обов'язки і відповідальність відібраних учасників

Відібрані організації будуть розробляти і реалізовувати на своїх онлайн-платформах інноваційні проекти, дотримуючись термінів та загальної концепції, погодженої з «Інтерньюз-Україна». Відібрані організації будуть періодично звітувати «Інтерньюз-Україна» про свою проектну діяльність і кількість втілених візуальних проектів у визначені терміни.

5. Зміст заявки

  • Загальна презентація організації включно з інформацією/прикладами, що підтверджують досвід реалізації інноваційних концепцій на власних і громадських онлайн-платформах;
  • CV членів команди, які братимуть участь у проекті;
  • Загальна концепція, що має містити: 1. Опис проекту; 2. Деталізація підходу (технічні характеристики тощо); 3. Обґрунтування актуальності проекту для України; 4. Очікувані результати; 5. Здатність до самодостатнього розвитку / реалістичність проекту; 6. Робочий план; 7. Календар реалізації проекту;
  • Бюджет проекту, в якому мають бути, зокрема, відображені витрати на оплату праці.

6. Критерії відбору та система оцінювання

Заявки будуть оцінюватися за такими критеріями:

  • Якість технічної пропозиції, зокрема повнота заявки (надання інформації за всіма зазначеними пунктам заявки);
  • Якість фінансової пропозиції, що не має перевищувати суму гранту – $4000.

Переможці будуть обрані Керівним комітетом проекту, на основі бальної системи в такий спосіб:

1. Якість технічної пропозиції, що становить 90% від загальної оцінки заявки;

2. Якість фінансового пропозиції, що становить 10% від загальної оцінки заявки.

1.1 Критерії оцінки технічної пропозиції:

Рівень професіоналізму заявника;
Креативність / інноваційність пропонованого проекту;
Обґрунтованість і реалістичність запропонованого проекту.

2.1 Критерії оцінки фінансового пропозиції:

Узгодженість і зрозумілість описаних витрат;
Раціональність бюджету з описом ефективного використання наявних ресурсів.

7. Бюджет

3 гранти по 4000 доларів США кожен для реалізації, відповідно, 3 найуспішніших проектів.

8. Кінцевий термін подачі заявок

Будь ласка, заповніть форму за посиланням http://bit.ly/2nDJmpU та надішліть ваші заявки (зверніть увагу, що для участі у конкурсі обов’язковою умовою є надана заявка) на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. українською мовою до 27 квітня 2017 року, 18.00 в темі листа вкажіть назву конкурсу та ім’я/назву учасника, або передайте особисто в офіс ГО «Інтерньюз-Україна» за адресою:

м. Київ, вул. Ризька, 15, 04112

Контактна особа: Анна Калініченко, координатор проекту, тел: +38 (066) 364-28-08