Середа, 13 вересня 2017 07:34

Майбутні сумські журналісти дізналися про необхідність захисту професійних прав

Представник ІМІ у Сумській області, голова Сумського прес-клубу Олексій Захарченко розповів студентам спеціальності “журналістика” Сумського державного університету про стан свободи слова в Україні та на Сумщині, а також про необхідність захисту прав журналістів.

Особливий акцент під час зустрічі представник ІМІ зробив на тому, що розслідування злочинів проти журналістів практично ніколи не доводиться до завершення і винні залишаються непокараними.

Зустріч студентів з Олексієм Захарченком відбулася 12 вересня на кафедрі журналістики та філології СумДУ.
Олексій Захарченко розповів, що Сумщина не є лідером з порушень прав журналістів, проте в регіоні трапляються досить небезпечні злочини проти журналістів. Майбутні журналісти дізналися про найбільш резонансні факти останніх років: побиття редактора газети “Панорама” Євгена Положія, спалення автомобіля та погрози життю журналістці UA:Суми Олені Адаменко, підпалення приміщення телестудії у Конотопі.

Також студенти дізналися про діяльність Інституту масової інформації, про моніторинг “Барометр свободи слова”, дослідження стану дотримання професійних стандартів у ЗМІ, виявлення “джинси” тощо.

Майбутніх журналістів зацікавили навчання, що організовуються Інститутом масової інформації, та видані ним посібники.

У своїх запитаннях студенти торкалися широкого спектру проблем сучасної української журналістики. Зокрема, визначення статусу журналіста інтернет-медіа, роботу представників медіа у зоні АТО, можливості підвищення професійного рівня журналістів.

Найбільш активні під час зустрічі студенти отримали у подарунок посібники ІМІ “Медіакомпас: путівник професійного журналіста”.