Вівторок, 19 вересня 2017 16:13

Сумські журналісти обговорили з поліцією хід розслідування злочинів проти ЗМІ

Журналісти Сумщини обговорили з представниками Головного управління Нацполіції в Сумській області хід розслідування злочинів проти журналістів. Зустріч відбулася за ініціативи Інституту масової інформації і пройшла у приміщенні Сумського прес-клубу 15 вересня, у переддень Дня пам’яті українських журналістів.

Представник ІМІ в Сумській області Олексій Захарченко проінформував про результати моніторингу ІМІ “Барометр свободи слова”, а також нагадав про найбільш резонансні випадки порушень прав журналістів останнім часом на Сумщині. Зокрема, про побиття редактора газети “Панорами” Євгена Положія, погрози журналістці UA:Суми Олені Адаменко і підпалення студії конотопської ТРК “Вежа”.

Журналісти, права яких було порушено останнім часом, змогли поставити запитання щодо ходу розслідування кримінальних проваджень заступнику начальника ГУНП в Сумській області – начальнику слідчого управління Олегу Григорову.

Редактор сайту Sumy.Today Євген Охріменко, якому навесні 2017 року погрожували за матеріал, опублікований на сайті, з’ясував, на якому етапі знаходиться розслідування щодо його справи.

Головний редактор газети “Тиждень” (Тростянець) Павло Зленко повідомив Олегу Григорову про деталі подій, що призвели до порушення його професійних прав і стали причиною до порушення розслідування за кількома статтями Кримінального кодексу. Олег Григоров запевнив Павла Зленка, що він дасть доручення прискорити процес.
Головний редактор газети “Сумщина” також дізнався про перспективи розслідування фактів порушення прав позаштатних кореспондентів його видання у Шостці і Конотопі.

Олег Григоров високо оцінив продуктивність зустрічі із журналістами і запропонував представникам ЗМІ, що стикаються з порушенням своїх прав, невідкладно звертатися до Національної поліції. За його словами, кожне провадження, у якому фігурує журналіст, знаходиться на особливому контролі, і слідчі роблять усе можливе в межах законодавства, щоб якнайшвидше відшукати і покарати винуватців.