Блоги

Блоги (21)

Колега Ігор Лисий прислав із Конотопа фотографіі з нашого інформаційного дня. Спасибі, Ігорю!
Із трьох заходів, які ми мали у Конотопі, цей – зустріч із школярами, був найенергетичнішим.

Про те, що офіційно цензура в Україні під забороною, знає кожен журналіст. Стаття 15 Конституції України містить речення, яке тішить своєю лаконічністю: «Цензура заборонена». Утім, так само кожен журналіст знає, що цензура в Україні існує. Й існувала завжди – більшою чи меншою мірою, змінюючи форми та масштаби, але існувала.

Субота, 02 вересня 2017 05:16

Про цензуру та псевдоцензуру

Автор


Звернулися до мене, аби дала коментар про цензуру. Вийшло забагато, як для коментаря. Але чимало пригадалося...

Особливий статус журналіста щодо доступу до інформації є одним із з найважливіших інструментів професії. Здійснюючи свою професійну діяльність, журналіст може користуватися можливостями не лише «Закону про доступ до публічної інформації», а і використовувати права та виконувати обов’язки, передбачені Законом України «Про інформацію» та Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Кого в Україні можна офіційно вважати журналістом? Чи є ним працівник інтернет-видання? Чи можна віднести до журналістів блогерів та фрілансерів? Ці питання раз по разу виникають у медіасфері.

Тема роздержавлення комунальних ЗМІ протягом останніх 10-15 років регулярно звучить в Україні. Звучить у першу чергу тому, що існування державних чи комунальних ЗМІ є нонсенсом для демократичних країн.

До зопарку я не ходжу давно, вірніше – до зоопарків. Дивитися на цих затиснутих у обмеженому просторі тварин, знаходитися у атмосфері їх «випарувань» (самим тваринам ця атмосфера теж навряд чи подобається), бачити роздратування «братів наших менших» від нав᾽язливої уваги «братів старших»… Це понад будь-яку любов до природи.

Неділя, 23 липня 2017 06:33

Крок до України – ось він

Автор

Уже давно, з перших відпочинкових поїздок за кордон – до Єгипту, Турції, побачила: у готелях обов᾽язково є люди, які спілкуються з туристами російською. При цьому нас вони перепитують: ви з Росії? Ні, ми з України. Тоді вони розквітають усмішками і кажуть, що люблять українців.

Останніми роками погрози журналістам стали одним із трендів медіасфери. Представникам ЗМІ погрожують регулярно і системно, і ця проблема не є виключно українською.

«Помацати» переваги чи недоліки перебування в Євросоюзі за короткий час важко, а наша поїздка до Угорщини була короткою. Тому приймаю на віру слова голови села Фенішлітке Тібора Марто, який зустрів українських журналістів у ошатній сільраді. Нас чекала гаряча кава та смачні угорські коржики, а ще – спілкування з людиною, яка наступного року відзначатиме двадцятиріччя свого перебування на посаді голови – іншого односельці не обирають.

dscf0980

Сторінка 1 із 2