П'ятниця, 12 лютого 2021 09:57

Від очевидця до автора: 7 кроків до відеомайстерності

Авторський відеокурс від Раїси  Стоян.

Телевізійний журналіст із понад двадцятирічним досвідом роботи на посадах кореспондента, редактора, завідувачки відділу авторських програм Сумської  ОДТРК, головного редактора каналу ATV (м. Суми). Учасник, переможець, лауреат і дипломант  численних  всеукраїнських  і  міжнародних  професійних  конкурсів. Нині провідний фахівець, асистент кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, викладач дисциплін «Телерадіовиробництво» Раїса СТОЯН так говорить про створений онлайн посібник:

- Онлайн  курс  «Від очевидця до автора: 7 кроків до відеомайстерності» має просвітницьку  мету, покликаний дати найнеобхідніші знання, навички з виробництва та поширення у соцмережах  відеосюжетів, а також стрім-технології (відеотрансляції) у Facebook  за допомогою смартфонів. Він складається із семи відеокроків: від уміння визначати, що ж таке «новина»  та  «інформаційний привід», до відеозйомок  та монтажу.

Матеріал структурований так, аби бути доступним і  цікавим як для студентів – журналістів, так і аматорів – для всіх, хто цікавиться  відеомайстерністю. Тому подається не лише  інструкція  щодо користування професійною програмою редагування відео Adobe Premiere Pro, а й правила роботи з функціями мобільного додатку Filmigo.

В основі курсу  ­– величезний практичний досвід, адже в телевізійній журналістиці я по суті все життя. Тож, у матеріалі нічого зайвого, лиш головне. Сподіваюся, що  запропоновані дефініції, наведені приклади, наочне пояснення,  як  працювати з цифровими гаджетами й відповідними програмами, стануть Вам у пригоді.

Познайомитися з курсом та оволодіти навичками ви зможета за посиланням https://cjm.sumdu.edu.ua/2020/11/09/vid-ochevidcya-do-avtora-7-krokiv-do-videomajsternosti/?fbclid=IwAR2fGFAo-AsRIbDXKP0ZM-eXBScdUY9yF7FlNLnSEMJhIetGPXA2vEO56Kw