Понеділок, 03 липня 2017 09:33

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ:звільнення головного редактора

Допомогу надає  юрист мережі  Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО.

Запитання. Чинний головний редактор газети  наділений повноваженнями на ведення переговорів і укладання угод між  трудовим колективом і співзасновниками, але він хоче терміново звільнитися за власним бажанням. Чи має він таке право і як завершити процес реформування в разі звільнення?

– Будь-який працівник, в тому числі і керівник, має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, за власною ініціативою, згідно зі ст. 38 КЗпП України. Жодних перешкод для подальшого процесу реформування редакції таке звільнення не створює. Якщо головний редактор, крім звільнення, також не бажає бути представником трудового колективу редакції, то виникне необхідність провести збори трудового колективу і обрати нового представника.
З набранням чинності Законом України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” були внесені зміни до пункту 8 частини першої статті 26 та пункту 7 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, згідно з якими з 1 січня 2016 року ради втратили право призначати і звільняти редакторів друкованих ЗМІ. Якщо засновником є рада, це питання може бути вирішене наданням голові комісії з перетворення повноважень керівника підприємства.

Консультації надаються в рамках співпраці між Інститутом розвитку регіональної преси та ГО Тернопільський прес-клуб як частина виконання проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).Запитання можна попередньо надсилати за такою електронною адресою – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.