Четвер, 03 серпня 2017 09:58

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ: яким має бути новий договір оренди редакційних приміщень?

Допомогу надає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси Ігор ФЕДОРЕНКО.

Запитання. Які зміни потрібно внести до типового договору оренди приміщень редакції?

На завершальному етапі реформування постає питання переоформлення договору оренди приміщень в яких розміщена редакція. Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» є три умови, які потрібно врахувати при укладенні договору оренди:
– приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років;
– розмір орендної плати, повинен бути такий же, який установлений для бюджетних організацій;
– передача в суборенду приміщень редакцій забороняється.
Виходячі з того, що новостворене підприємство є правонаступником по всім правам та обов’язкам реформованого комунального підприємства, можна не укладати новий договір, а викласти існуючий договір в новій редакції.

Консультації надаються в рамках співпраці між Інститутом розвитку регіональної преси та ГО Тернопільський прес-клуб як частина виконання проекту «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).