Вівторок, 12 червня 2018 06:45

Експерти вважають, що чверть інформаційних матеріалів телекомпанії «СТС» мають ознаки замовності

У травні представництво Національної ради в Сумській області здійснило низку моніторингів інформаційних програм ТОВ «Телерадіокомпанія «СТС» (м. Суми) на предмет дотримання журналістських стандартів, - розповіла на своїй сторінці у Facebook представник Національної ради в Сумській області Лариса Якубенко.

У рамках співпраці представництва Національної ради в Сумській області з ГО «Сумський прес-клуб» експертами на чолі з координатором Аллою Федориною був проаналізований 31 сюжет, - повідомила Лариса Якубенко.
Матеріали досліджувалися на предмет дотримання таких стандартів, як оперативність, достовірність, баланс, відокремлення фактів і коментарів, точність і повнота, а також присутність ознак замовності.
На думку експертів, найбільш повно в інформаційних програмах ТОВ «Телекомпанія «СТС» дотримано стандарт достовірності (наявність джерел інформації та чіткі посилання на них) – 93,5%.
Стандарт оперативності дотриманий на 77,4%.
Дотримання стандарту «повноти інформації» складає 61,3%, точності – 58,1%.
Стандарт «відокремлення фактів від коментарів» - 51,6%.
Баланс думок присутній тільки у 48,4% матеріалів.
Експерти побачили ознаки замовності у 25,8% матеріалів. Це переважно протокольні матеріали, що містять виступи політиків/чиновників, які не містять жодної суспільно важливої інформації.
Мова ворожнечі в програмах не виявлена.
В огляді інтернет-новин, що є складовою програм ТРК, співвідношення інформації з позитивним та негативним наповненням (аварії, катастрофи, катаклізми) - 1 до 10.
«Нагадаю, - пише представник Нацради, - що протягом 2017 року до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення надходили скарги від громадян, громадських організацій, депутатів обласної ради, підприємств щодо недотримання журналістських стандартів регіональними та місцевими телерадіоорганізаціями Сумської області у новинах та під час проведення прямих ефірів (в тому числі і телекомпанією «СТС»). Саме тому Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення запланувала проведення у І півріччі 2018р. моніторингів місцевих та регіональних ТРО на предмет дотримання журналістських стандартів.
Експерти ГО «Сумській прес-клуб» в свою чергу здійснюють проект із моніторингу місцевих ЗМІ «Сім разів провір - один раз повір», підтриманий Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (координатор - регіональний експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Алла Федорина».