«Білопілля City», м. Білопілля – https://bilopillia.city/
За пʹять днів сайт присвятив карантину три матеріали.
Один радить, як провести карантин не сумно: «Що подивитись на карантині жителям Білопільщини: новинки 2019-2020».
І два – звіти. В одному розповідається, як пройшов карантинний тиждень на Білопільщині за словами тимчасово виконуючої обов’язки голови Білопільської райдержадміністрації Олени Нікітенко. В іншому – про те, як відбулося богослужіння у Вербну неділю.
Жодних панічних настроїв немає, матеріали за характером інформаційні, усі тексти підкріплені ілюстраціями.
«Неделя», м. Глухів – https://nedelya.info/news
15 матеріалів за п’ять днів опублікувало глухівське онлайн видання.
Хочеться зауважити: щойно відкриваєш сайт, відразу бачиш п’ять новин поспіль про коронавірус. Гадаємо, цього може бути достатньо, аби певним чином нагнітати ситуацію. Матеріали варто все ж перемежовувати іншими за тематикою, більш легкими для сприйняття.
Зупинимося на публікації «Карантин – загроза шлюбу». https://nedelya.info/news/item/11391-karantin-zagroza-shlyubu Матеріал від психолога. Власне, такий, якого ми марно шукали, проводячи огляд за попередній період, – поради, що відповідають ситуації, по суті, – консультація фахівця. Здається: нарешті! Проте знову зауважуємо непродуманий, тяжіючий до «сенсаційності» заголовок, що не відображає суті матеріалу.
На сайті непогані ілюстрації, присутня інфографіка Сумського лабораторного центру.
«05453», м. Кролевець – https://05453.com.ua/
Опубліковано 12 новин, пов’язаних із карантином. Дуже мало ілюстрацій, що несуть у собі інформацію, більшість – інтернет-картинки. Наприклад, запитання: як ця ілюстрація пов’язана із конкретним текстом? По суті, це заставка до будь-якого матеріалу на тему епідемії.
Публікації мають посилання на першоджерела, не викликають панічних настроїв. Заголовки інформативні, емоційного забарвлення не несуть.
«Голос Конотопа», м. Конотоп – https://konotop.in.ua/
18 новин роз’яснюють читачам поточну ситуацію. Наприклад, «Кому Кабмін дозволив працювати під час карантину. Зміни до постанови» https://konotop.in.ua/novosti/ostann-novini/komu-kabmin-dozvoliv-pratsyuvati-pid-chas-karantinu-zmini-do-postanovi/ та інші.
У публікації «На Сумщині робитимуть ПЛР-тести усім хворим на пневмонію»
https://konotop.in.ua/novosti/ostann-novini/na-sumshhini-robitimut-plr-testi-usim-hvorim-na-pnevmoniyu/ не роз’яснюються абревіатури як «ПЛР» та «ГРВІ», що ускладнює сприйняття під час прочитання.
Більшість новин має інформативні фотографії.
«Конотоп City», м. Конотоп – https://konotop.city/
За п’ять днів вийшло 12 матеріалів. Із них три – розважального характеру, два – переклад статей із британського видання «The Guardian», два – на соціальну тематику, чотири – інформаційні повідомлення про коронавіус на Конотопщині, один – знову «партнерський матеріал».
Усі матеріали підкріплені фотографіями, мають посилання на джерела, інформативні заголовки, не несуть панічних настроїв. Думок експертів не знаходимо.
Варто звернути увагу: у ці дні щодня виходять матеріали, що повідомляють про ситуацію у місті «Коронавірус у Конотопі: найважливіше за 10 квітня» (відповідно – за 11, 12…). https://konotop.city/read/misto/75011/koronavirus-u-konotopi-najvazhlivishe-za-10-kvitnya
Тут подається статистика поширення захворювання у світі, країні, місті та районі, а також невеликий звіт, що відбувалося цього дня у Конотопі.
«Життя Лебединщини», м. Лебедин – https://zhl.news/
За п’ять днів вийшло сім інформаційних матеріалів, що коротко повідомляють, як проходить карантин на Лебединщині. Завжди є посилання на джерела. До кожного матеріалу є ілюстрації.
«0542.ua», м Суми – https://www.0542.ua/
За п’ять днів на сайті вийшло приблизно 49 новин, пов’язаних із карантином. Відразу хочеться звернути увагу на матеріал під назвою «Начальник обласного управління охорони здоров’я звернувся до мешканців Сумщини». https://www.0542.ua/news/2723727/nacalnik-oblasnogo-upravlinna-ohoroni-zdorova-zvernuvsa-do-meskanciv-sumsini Він не несе жодного панічного настрою, навіть навпаки – заспокоює людей. У тексті є посилання на джерело.
Дві новини хотілося б розглянути разом. «Права людини під час жорсткого карантину роз’яснив юрист» https://www.0542.ua/news/2726220/prava-ludini-pid-cas-zorstkogo-karantinu-rozasniv-urist та «У апеляційному суді Сум оскаржуватимуть 4 «карантинні» штрафи» https://www.0542.ua/news/2724583/u-apelacijnomu-sudi-sum-oskarzuvatimut-4-karantinni-strafi Ці публікації за суттю спрямовані на розʹяснення ситуації. Загалом за ці п’ять днів, на відміну від попередніх, сайт дає більше повідомлень із чиїмись зверненнями або застереженнями, що є позитивним.
«TheSumyPost», м. Суми – http://sumypost.com/
41 новина за пʹять днів. Тут і статистика з інфографікою про кількість тих, хто захворів на коронавірус; матеріали, що присвячені «карантинним» штрафам, забезпеченню лікарень; є юридичні поради, та поради щодо поведінки на Великодні свята.
Усі матеріали підкріплені ілюстраціями, заголовки інформативні. Тобто бачимо насичене, обʹєктивне інформування.
«Шостка Інфо», м. Шостка – http://shostka.info/
22 новини можемо побачити за останні п’ять днів на сайті міста Шостка.
У деяких заголовках на сайті спостерігаємо застереження. Наприклад, «В Шостке полиция оштрафовала родителей, дети которых во время карантина бегали по крышам»
http://shostka.info/shostkanews/v-shostke-polytsyya-oshtrafovala-rodytelej-dety-kotoryh-vo-vremya-karantyna-begaly-po-krysham/ Матеріал немов попереджає: якщо ви не хочете стати наступними покараними, то слідкуйте за своїми дітьми. Хочеться зазначити, що більшість ілюстрацій для матеріалів є не власними, а картинками з інтернету.
«Шостка City», м. Шостка – https://shostkanews.city/
Тут коронавірусу присвятили три новини. Дві нейтральні: розповідається про соціальну допомогу шосткинських активістів, а також про досвід боротьби з хворобою –
«Майстер-клас від шосткинця, який перейняв досвід боротьби з коронавірусом у китайців». Експертом виступає житель міста, який ділиться секретами захисту від своїх друзів із Китаю. Такі публікації зазвичай викликають інтерес.
Сайти оглядали Даніїл ТРУБАЧОВ, Дар’я ЛОБАНОК